Gigant u nevoljama

Krizi Milana ne nazire se kraj: Novi nokaut na San Siru

Jedno vrijeme izgledalo je kao da je Rossonerima krenulo, ali sad sve više zaostaju za klubovima ispred sebe.

U sklopu 23. kola Serie A na San Siru je Sampdoria pobijedila Milan s 1:0.

Za sva tri boda gostiju iz Genove strijelac je bio kolumijski napadač Luis Muriel u 70. minuti.

Dvije minute poslije toga zamijenjen je naš Mario Pašalić koji u posljednje vrijeme gotovo redovito počinje u prvih 11 kod trenera Vincenza Montelle.

Imao je Milan dominaciju u posjedu lopte (67 posto naspram 33 Sampdorijinih), u udarcima na gol (20:7, u okvir 6:3), kornerima (8:3), ali uzalud im kad bodovi odoše za Genovu.

Rossonerima je ovo četvrti uzastopni poraz i treći prvenstveni. Izgubili su od Napolija na svom terenu, u gostima kod Udinesea, a u međuvremenu ih je Juventus u Torinu eliminirao iz Kupa.

U igri za trofej u Kupu u Italiji su ostali Juventus, Napoli, Roma i Lazio. Ukoliko svi oni u prvenstvu završe ispred Rossonera, a izgledno je da hoće, za plasman u Europu Milan će trebati završiti na šestom mjestu.

Ako ne uspiju, to bi značilo da četvrtu sezonu zaredom ih nećemo gledati u europskim natjecanjima što je za klub poput Milana (18 puta prvak Italije, sedam naslova prvaka Europe...) - prava katastrofa.