Marš kroz Bavarsku

Šamar koji Guardiolu i danas boli: Jedno od najboljih poluvremena u novijoj povijesti Reala

Šest godina prošlo je od utakmice u kojoj je Kraljevski klub razmontirao Bayern.

Nadanja Pepa Guardiole da bi već u svojoj prvoj sezoni kao trener Bayerna mogao osvojiti Ligu prvaka razbila su se tog 29. travnja 2014. o hridu zvanu Real Madrid.

Prije šest godina u uzvratnoj utakmici polufinala na Allianz Areni su Bavarci sa zaostatkom od 1:0 iz prve utakmice dočekali Kraljevski klub.

Trebala im je dakle bilo kakva pobjeda od dva razlike kako bi se plasirali u finale.

Umjesto +2, završilo -4

Međutim, umjesto nadoknađivanja madridskog minusa Bayern je doživio pravi potop na domaćem terenu, suočivši se s jednim od najboljih poluvremena Reala u posljednjem desetljeću.

U razmaku od 16. do 34. minute Real je sprašio tri pogotka, od čega su dva bila djelo Sergija Ramosa, a jedan Cristiana Ronalda.

Ramos je oba puta poentirao glavom, prvo nakon kornera Luke Modrića u 16. minuti, a onda i četiri minute kasnije poslije ubačaja Angela Di Marije iz slobodnog udarca.

Ronaldo je pak realizirao kontru u 34. minuti za totalno zakucavanje Bavaraca, da bi u 90. lukao izveo slobodnjak i pogodio ispod živog zida za konačnih 0:4.

Real je otišao u finale, a Bayernu, koji je te sezone branio naslov osvojen godinu ranije, su ostali mnogi upitnici.