Šahtar razbio Partizan, Red Bull bolji od Villareala

U prvim utakmicama 2. kola Europske lige Red Bull Salzburg s lakoćom je svladao Villareal kod kuće, Srnin Šahtar pregazio je Partizan, a hrvatski veznjak Ivan Perišić donio je bod Club Bruggeu.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade mladi hrvatski vezni nogometaš Club Bruggea Ivan Perišić zabio je gol za konačnih 2-2 u dvoboju drugog kola J skupine Europa lige, kod Toulousea.

U dvoboju iste skupine Šahtar je u Donjecku pobijedio Partizan 4-1. Istim su rezultatom Ukrajinci u prvom kolu slavili u Brugesu. Darijo Srna igrao je do 74. minute kada je zamijenjen.

Manuel Pamić odigrao je svih devedeset minuta u porazu njegova kluba, praške Sparte, na gostovanju u Kopenhagenu (1-0). Bio je to dvoboj u skupini K.

Werder je pak u Bremenu, u dvoboju drugog kola L skupine, pobijedio Athletic iz Bilbaa 3-1. Gol za goste postigao je Fernando Llorente, svoj već treći u dvjema odigranim utakmicama Europa lige.

Domaći su od 64. minute igrali s igračem manje. Petera Niemeyera trener Schaaf uveo je u igru u 60. minuti. U četirima je minutama stigao zaraditi dva žuta kartona.

Nogometaši Red Bull Salzburga nastavljaju sa sjajnim igrama u Europa ligi. Nakon gostujuće pobjede nad Lazijem u Rimu (2-1), Red Bull je pobijedio Villarreal u Salzburgu 2-0...

Strijelci u pobjedi austrijskog prvaka bili su Marc Janko u 21. i Somen Tchoyi u 84. minuti, a hrvatski veznjak Nikola Pokrivač odigrao je svih 90 minuta.

U drugoj odigranoj utakmici skupine Lazio je došao do prvih bodova uvjerljivom 4-0 pobjedom nad Levskim u Sofiji. Po dva gola zabio je rimski klub u svakom poluvremenu, a u strijelce su se upisala četiri različita igrača, Francelino Matuzalem, Mauro Zarate, Mourad Meghni i Tommso Rochi.

U utakmicama skupine H Twente je kod kuće remizirao s Steauom iz Bukurešta u utakmici bez golova, dok je Fenerbahçe s minimalnih 1-0, golom Alexa, slavio na gostovanju kod moldovskog Sheriffa. Vrh ljestvice i dalje je zadržao Twente s četiri boda, dok je na drugo mjesto skočio Fenerbahçe s tri boda.

U skupini I maksimalan je učinak zadržao engleski Premierligaš Everton gostujućim 2-1 slavljem kod BATE Borisova. Povela je bjeloruska momčad golom Dmitrija Lihtareviča u 16. minuti, ali u drugom poluvremenu preokret Evertonu donose Marouane Fellaini i Tim Cahill.

AEK je u Ateni uspio doći do pobjede nad Benficom 1-0 golom švedskog napadača srpskog porijekla Daniela Majstorovića iz 43. minute. Kažimo i daje AEK posljednjih pet minuta igrao s igračem manje radi isključenja Nikosa Georgeasa, ali to nije utjecalo na konačan rezultat.

Europa liga, 2. kolo:

Skupina G:

Levski Sofija – Lazio 0-4 (Matuzelem 22, Zarate 45, Meghni 67, Rocchi 73)

Red Bull Salzburg – Villarreal 2-0 (Janko 21, Tchoyi 84)

Redoslijed: 1. Red Bull Salzburg 6, 2. Lazio 3, 3. Villarreal 3, 4. Levski 0

Skupina H:

FC Sheriff – Fenerbahçe 0-1 (Alex 53)

Twente – Steaua 0-0

Redoslijed: 1. Twente 4, 2. Fenerbahçe 3, 3. Steaua 2, 4. Sheriff 1

Skupina I:

AEK Atena – Benfica 1-0 (Majstorović 43)

BATE Borisov – Everton 1-2 (Lihtarovič 16 / Fellaini 68, Cahill 77)

Redoslijed: 1. Everton 6, 2. AEK 3, 3. Benfica 3, 4. BATE Borisov 0

Skupina J

Toulouse – Club Brugge 2-2 (Sissoko 54, Gignac 84 / Akpala 52, Perišić 90+4)

Šahtar – Partizan 4-1 (Lomić 23-ag, Adriano 38, Jadson 54, Rakicki 66 / Ljajić 86)

Redoslijed: 1. Šahtar 6, 2. Toulouse 4, 3. Club Brugge 1, 4. Partizan 0