Šahtar ponovno podbacio: Srna preuzeo dio krivice

Kapetan ukrajinskog nogometnog prvoligaša Šahtara i hrvatski reprezentativac Darijo Srna osvrnuo se na subotnji podbačaj svoje momčadi na gostovanju kod Vorskle Poltave u 3. kolu prvenstva...

Utakmica je završila rezultatom 1-1, pa pobjednik Kupa UEFA-e prošle sezone sada zaostaje za braniteljem naslova Dinamom iz Kijeva za dva boda. Kijevljani su u prva tri kola ostvarili maksimalni učinak.

Momčad iz Donjecka je u susretu protiv Vorskle Poltave u posljednjoj minuti prvog poluvremena u vodstvo doveo Razvan Rat, što je bio njegov šesti prvenstveni pogodak u karijeri u dresu Šahtara, a bod je domaćoj momčadi u 74. minuti osigurao Jesin. Kapetan Šahtara Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu, te je nakon dvoboja ponudio svoj dojam:

'Odigrali smo lošu utakmicu. Vorskla je igrala dobro, imali su više prilika i bolje su se kretali. Ipak, uspjeli smo povesti, a nakon toga smo imali još neke šanse. Ipak, ne smije se smetnuti s uma da je Vorskla vrlo dobra momčad. Mi se sada okrećemo uzvratnoj utakmici 3. pretkola protiv rumunjske Timişoare' izjavio je Srna.

Srna je preuzeo dio krivice za primljeni gol svoje momčadi. 'Nisam siguran čija je to bila greška, trebao bih još jednom pogledati tu situaciju. Njihov igrač naskočio je na moja leđa i zabio gol. Prema tome, to je bila i moja greška', zaključio je Darijo.

Podsjećamo, njegov Šahtar je u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka protiv rumunjske Timişoare odigrao samo 2-2, s time da je rumunjska momčad dva puta vodila. To znači da će Šahtaru u uzvratnoj utakmici za prolaz vjerojatno biti potrebna pobjeda.