Gradski derbi pripao 'Crvenim vragovima'

Rooney zabio za pobjedu Uniteda, Ronaldo isključen

U gradskom derbiju Manchester United pobijedio je u gostima City s minimalnih 1:0, a pobjednički pogodak zabio je Rooney u 42. minuti. Na utakmici je isključen Cristiano Ronaldo, po prvi put ove sezone.

Fergusonov United nije dopustio iznenađenje protiv gradskih rivala. 'Crveni vragovi' stigli su do važnog trijumfa, koji ih ostavlja u borbi za naslov engleskog prvaka.

United je bio bolja momčad na terenu i svoju je nadmoć okrunio u 42. minuti, kada je Rooney zabio jedan odbijanac iz blizine, nakon udarca Cristiana Ronalda, kojeg je vratar Hart odbio. Bio je to ključan moment utakmice, jer domaći do kraja dvoboja nisu bili u stanju postići izjednačujući pogodak.

Ako ništa, barem su Cityjevi igrači dočeki crveni karton Cristiana Ronalda pred kraj utakmice, kao neki oblik satisfakcije. Portugalska zvijezda dobila je drugi žuti karton nakon igranja rukom i tako je dojam Unitedove pobjede pokvaren, no bodovi ostaju Sir Alexu Fergusonu.

United sada zaostaje pet bodova za vodećim dvojcem.