Teško u Sofiji

VIDEO Ronaldo promašio penal, Real se spasio blamaže: Basel šokirao Liverpool!

Real je u dvoboju B skupine u Sofiji pobijedio Ludogorec 2-1, dok je Basel slavio protiv Liverpoola 1-0.

Ludogorec je šokirao 'Kraljevski klub' stigavši do vodstva već u 6. minuti golom Marcelinha.

VIDEO Atletico srušio Juve, Mandžo skinuo masku: Ispraćen ovacijama!

VIDEO 'Hat-trick' Welbecka, Turci zasuli bakljama travnjak Arsenala

Real je u 10. minuti mogao izjednačiti, no Cristiano Ronaldo je promašio kazneni udarac. Ipak, 16 minuta kasnije Ronaldo je iz novog kaznenog udarca svladao Vladislava Stojanova. Real je do pobjede stigao golom Karima Benzeme u 77. minuti. Luka Modrić je igrao do 73. minute kada ga je zamijenio Toni Kroos.

Ludogorec - Real Madrid 1:2

Basel - Liverpool 1:0

U drugom dvoboju iz ove skupine Basel je srušio Liverpool 1-0 golom Marca Strellera u 52. minuti. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za 'redse'.

Na ljestvici vodi Real sa šest bodova, Liverpool i Basel imaju po tri boda, dok je Ludogorec posljednji bez bodova.

Bayer pobijedio Benficu bez Jedvaja

U skupini C Bayer Leverkusen je pobijedio Benficu 3-1. Golove za 'Apotekare' zabili su Stefan Kiessling (25), Son Heung-Min (34) i Hakan Calhanoglu (63-11m), a za goste se među strijelce upisao Salvio (62). Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer, baš kao niti Dario Krešić.

U drugom dvoboju iz C skupine nogometaši Zenita i Monaca su u Sankt Peterburgu odigrali 0-0, a hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić niti u drugoj utakmici ovogodišnje Lige prvaka nije primio pogodak.

Na ljestvici vode Zenit i Monaco sa po četiri boda, Bayer ima tri boda, a Benfica je posljednja bez bodova.

Rezultati utakmica 2. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C, i D:

Skupina A:

Atletico Madrid-Juventus 1-0 (Arda Turan 75)

Malmo FF-Olimpiakos 2-0 (Rosenberg 41, 82)

Skupina B:

Basel-Liverpool 1-0 (Streller 52)

Ludogorec-Real Madrid 1-2 (Marcelinho 6/Ronaldo 25pen, Benzema 77). Promašeni penal: Ronaldo (Real, 11)

Skupina C:

Zenit-Monaco 0-0

Bayer Leverkusen-Benfica 3-1 (Kiessling 25, Son 34, Calhanoglu 63pen/Salvio 61)

Skupina D:

Anderlecht-Borussia Dortmund 0-3 (Immobile 4, Ramos 70, 79)

Arsenal-Galatasaray 4-1 (Welbeck 23, 30, 52, Sanchez 41/Burak Yilmaz 63pen). CK: Szcezsny (Ars, 60)