Kovačiću sat vremena

Roma uvjerljiva na Olimpicu, Inter ponovno kiksao

U susretu 11. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu bez većih problema pobijedila Torino 3-0 približivši se vodećem Juventusu na tri boda zaostatka...

Golove za Romu, koja se ovom pobjedom barem malo oporavila od dva uvjerljiva poraza protiv Bayerna u Ligi prvaka, zabili su Torosidis (8), Keita (27) i Ljajić (58). Rimljani su od prve minute bili dominantni na travnjaku, te su u potpunosti zaslužili sva tri boda.

U drugom večernjem dvoboju Inter i Verona su odigrali bez pobjednika 2-2 čime je Inter nastavio s lošim rezultatima ove sezone. Gosti su poveli golom Luce Tonija u 10. minuti, no Inter je uspio preokrenuti rezultat, a oba gola zabio je Icardi (18, 48). Inter je u 51. minuti ostao s igračem manje nakon što je Medel skrivio kazneni udarac i pritom pocrvenio. Veliku priliku za izjednačenje promašio je Toni, no njegovu pogrešku u 90. minuti je ispravio Lopez izjednačivši na 2-2. Mateo Kovačić je igrao do 64. minute

Talijanski prvak Juventus deklasirao je Parmu 7-0, a golove za najuvjerljiviju pobjedu torinske 'Stare dame' ove sezone postigli su Fernando Llorente (23, 36), Stephan Lichtsteiner (29), Carlos Tevez (50, 58) i Alvaro Morata (76, 88).

Napoli je u Firenzi pobijedio Fiorentinu 1-0 i probio se na treće mjesto ljestvice Serie A. Pogodak odluke zabio je Gonzalo Higuain u 62. minuti. Milan Badelj je utakmicu pratio s klupe za pričuve domaćeg sastava.

Palermo i Udinese odigrali su bez pobjednika, 1-1. Gosti su poveli u petoj minuti golom Cyrila Thereaua, a izjednačio je Paula Dyalbe iz kaznenog udarca u 43. minuti. Igor Bubnjić nije nastupio za Udinese.

Empoli je pobijedio Lazio 2-1, identičnim rezultatom je Chievo slavio protiv Cesene, dok su Cagliari i Genoa odigrali 1-1.

Juventus vodi na ljestvici sa 28 bodova, Roma je druga sa tri boda manje, dok je na trećem mjestu Napoli sa 21 bodom. Na začelju je Parma sa šest bodova.

REZULTATI:

Roma - Torino 3-0 (Torosidis 8, Keita 27, Ljajić 58)

Inter - Verona 2-2 (Icardi 18, 48 / Toni 10, Lopez 90)

Fiorentina - Napoli 0-1 (Higuain 62)

Chievo - Cesena 2-1 (Pellssier 48, 90 /Đurić 88)

Empoli - Lazio 2-1 (Barba 52, Maccarone 55 / Đorđević 67)

Juventus - Parma 7-0 (Llorente 23, 36, Lichtsteiner 29, Tevez 50, 58, Morata 76, 88)

Palermo - Udinese 1-1 (Dyalba 43-11m/ Thereau 5)

Cagliari - Genoa 1-1 (Farias 16 / Rossettini 53-autogol)

U subotu:

Sampdoria - Milan 2-2 (Okaka Chuka 45+1, Eder 51 / El Shaarawy 10, Menez 65-11m)

Sassuolo - Atalanta 0-0