Roma se spasila, Hertha tone sve dublje i u Europi

U večernjim dvobojima Europske lige najzanimljivije je bilo u Londonu, gdje je Roma u sudačkoj nadoknadi stigla do boda protiv Fulhama, dok su razočarali Valencia i Hertha.

Francesco Totti, kapetan Rome, zbog ozljede koljena nije igrao niti u Londonu protiv Fulhama, u ogledu 3. kola skupine E Europa lige, koji je završen bez pobjednika 1-1.

Roma je bila bolja na terenu (udarci prema suparničkim vratima 19-11), ali itekako mogu biti sretni što se u Rim vraćaju barem s jednim bodom. Naime, do izjednačenja su došli u trećoj minuti sudačke nadoknade, kada je trenera Ranierija razveselio Andreolli.

U toj skupini je na vrh ljestvice izbio švicarski Basel koji je s 2-0 prošao gostovanje u Sofiji. Pobijedili su CSKA, a oba je pogotka postigao Alexander Frei.

U ogledu hrvatskih nogometaša Panathinaikos je slavio protiv Sturma minimalnu 1-0 pobjedu. Atenjani su slomili goste tek udarcem Salpingidisa s bijele točke (60. minuta). Hrvatski vratar Mario Galinović je proveo cijeli ogled na klupi Panathinaikosa, dok je Ante Rukavina u igru ušao tek u zadnjih pet minuta. Na drugoj strani je Gordon Schildenfeld odigrao svih 90 minuta.

Prva momčad na ljestvici skupine F je Galatasaray koji je sa stilom pobijedio bukureštanski Dinamo 4-1. Shabani Nonda je zabio dva, a Kewell i Elano po jedan.

Defenzivni vezni nogometaš hrvatske reprezentacije Ivan Jurić vratio se na travnjake u utakmici 3. kola skupine B Europa lige u kojoj je njegova Genoa poražena na gostovanju kod Lillea 2-0...

Jurić je bio van travnjaka posljednjih mjesec i pol dana zbog ozljede kolateralnog ligamenta desne noge, a iako je bilo najavljivano da bi mogao nastupiti prošlog vikenda u 8. kolu talijanskog prvenstva protiv Intera (domaći poraz Genoe 0-5), vratio se nastupima upravo protiv Lillea odigravši svih 90 minuta.

Lille je od početka bio dominantna momčad na travnjaku, a bolju je igru okrunio tek u 38. minuti golom Ludovica Obraniaka. U nastavku su Francuzi nastavili pritiskati gol Genoe, te su do kraja golovima Roberta Vitteka i Edena Hazarda skočili na sam vrh ljestvice.

U drugoj utakmici B skupine Valencia na Mestalli nije uspjela slomiti otpor praške Slavije, te je dvoboj završio podjelom bodova 1-1. Štoviše, Slavia je i vodila golom Ristea Naumova iz 27. minute, a izjednačio je David Navarro u 63. minuti.

Od 76. minute je praška momčad igrala s igračem manje (crveni karton Ragueda), ali to domaći nisu znali iskoristiti, pa su na kraju i sami završili dvoboj s igračem manje nakon isključenja Davida Ville (85. minuta).

U utakmicama skupine C Hapoel je u Tel Avivu uvjerljivo pobijedio bečki Rapid (5-1) u čijim je redovima hrvatski napadač Nikica Jelavić odigrao svih 90 minuta. U najboljoj je prilici Jelavić bio u 35. minuti kod rezultata 1-1, ali je njegov udarac glavom zaustavila vratnica.

Škotski gigant Celtic je i nakon trećeg kola Europa lige ostao samo s jednim bodom na kontu. Poražen je na svom Celtic Parku od HSV-a 1-0, a jedini gol djelo je talentiranog mladog švedskog napadača Marcusa Berga.

U skupini D Sporting je nastavio sjajan niz: i u trećoj utakmici upisao je treću pobjedu. Ovoga je puta slavio kod Ventspilsa 2-1 golovima Miguela Velosa i Joao Moutinha. Jedini gol za latvijsku momčad zabio je Juris Laizans iz jedanaesterca.

U drugoj odigranoj utakmici Hertha je nastavila sa svojim mizernim igrama ove sezone, te je poražena u Berlinu od Heerenveena 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Hernan Losada u 36. minuti, a na kraju su oba sastava dočekala posljednji sučev zvižduk s igračem manje nakon što su crvene kartone zaradili Patrick Ebert (Hertha, 90. minuta) i Janmaat (Heerenveen, 76. minuta).

Europa liga, 3. kolo:

Skupina B

Lille - Genoa 3-0 (Obraniak 38, Vittek 63, Hazard 84)

Valencia - Slavia 1-1 (Navarro 63 / Naumov 27)

Redoslijed: 1. Lille 7, 2. Valencia 5, 3. Genoa 3, 4. Slavia 0.

Skupina C

Celtic - HSV 0-1 (Berg 63)

Hapoel Tel Aviv - Rapid 5-1 (Dober 30-ag, Mentešašvili 54, Shechter 59, Vermouth 69, Lala 90 / Hofmann 32)

Redoslijed: 1. Hamburg 6, 2. Hapoel 6, 3. Rapid 4, 4. Celtic 1.

Skupina D

Hertha - Heerenveen 0-1 (Losada 36)

Ventspils - Sporting Gijon 1-2 (Laizans 64 / Veloso 6, Moutinho 85)

Redoslijed: 1. Sporting 9, 2. Heerenveen 4, 3. Ventspils 2, 4. Hertha 1.

Skupina E

Fulham - Roma 1-1 (Hangeland 24 / Andreolli 90+3)

CSKA Sofija - Basel 0-2 (Frei 20, 63)

Redoslijed: 1. Basel 6, 2. Fulham 5, 3. Roma 4, 4. CSKA Sofija 1

Skupina F

Galatasaray - Dinamo Bukurešt 4-1 (Kewell 33, Nonda 42, 46, Elano 58-11m / N'Doye 63)

Panathinaikos - Sturm 1-0 (Salpingidis 60-11m)

Redoslijed: 1. Galatasaray 7, 2. Panathinaikos 6, 3. Dinamo Bukurešt 3, 4. Sturm 1