Svaka čast majstore

VIDEO Čudesan gol iz slobodnjaka zaustavio Chelsea

Klub sa Stamford Bridgea gazi prema naslovu prvaka, ali se poskliznuo u Lancashireu.

U sklopu 25. kola Premierlige vodeći Chelsea je odigrao 1:1 u gostima kod Burnleyja čime je produžena kakva-takva nada klubovima koji prate Bluese da bi mogli zakomplicirati borbu za naslov prvaka.

Za momčad Antonija Contea utakmica je počela odlično. Poveli su već u sedmoj minuti kada je strijelac bio Pedro.

Taj pogodak nije pokolebao Burnley koji je u 24. minuti izjednačio. Irski reprezentativac Robbie Brady, koji je u zimskom prijelaznom roku stigao iz Norwicha, fantastično je naciljao iz slobodnog udarca. Lopta je otišla preko živog zida, bilo je to neuhvatljivo za Thibauta Courtoisa.

Bio je do kraja dvoboja Chelsea aktivniji, imao je ogromnu premoć u posjedu lopte, ali to je bilo sve od njihove "premoći" (Burnley je dvoboj završio sa četiri udarca u okvir naspram samo dva Chelseajeva).

U idućem kolu Premierlige, koje se igra za dva tjedna, Chelsea je domaćin Swanseaju dok će Burnley u goste Hull Cityju.