Mourinho poludio zbog zaleđa

'Riskrali smo sve, mogli smo izgubiti utakmicu'

Milanski Inter, vodeća momčad talijanske lige, odigrao je tek nerješeno 1:1 s Cagliarijem na domaćem San Siru u 18. kolu Serije A, no trener Mourinho zadovoljan je što su uopće izvukli bod.

Konačno je i Inter zaustavljen, nakon duge pobjedničke serije, i to protiv Caglijarija na San Siru. U atraktivnom dvoboju punom prilika s obje strane prvi je zatresao mrežu Cagliari. Točnije, učinio je to Robert Acquafresca u 65. minuti udarcem desnom nogom iz sredine kaznenog prostora, nakon lijepog proigravanja Michela Finija.

Reagirao sam ljutito, ali znam da je bilo zaleđe. No, u tom trenutku se ne možete kontrolirati

Do izjednačenja je Inter došao u 77. minuti golom Zlatana Ibrahimovića, ali sve zasluge za gol idu Hernanu Crespu. Argentinac je izvrsno prošao s lijeve strane, ubacio na drugu vratnicu, a Ibrahimović je zatresao praznu mrežu. Inter je na kraju čak i spašavao bod, a Mourinho je uz rub travnjaka najviše poludio u sudačkoj nadoknadi kada je Amantino Mancini zabio pogodak za 2-1, ali je pomoćni sudac opravdano poništio gol zbog zaleđa.

'Reagirao sam ljutito, ali znam da je bilo zaleđe. No, u tom trenutku se ne možete kontrolirati, valjda vam je to jasno,' rekao je Mourinho i dodao:

'Igrali smo dobro tek kada smo primili pogodak. Tada smo odlučili riskirati sve, mogli smo izgubiti utakmicu i sa 2-0 ili 3-0, ali smo izvukli bod. Cagliari je jako opasan iz kontri, a nama su nedostajali neki ključni igrači. S Maiconom i Stankovićem bi drugačije izgledali na terenu.'

Mourinho će u nedjelju otputovati u Manchester gdje će svjedočiti derbi utakmici Premiershipa između domaćeg Uniteda i Chelseaja.

'Moram proučiti Manchester United do srži, čeka nas Liga prvaka, zaključio je press konferenciju Mourinho, svjestan da bi mu se Juventus današnjom pobjedom protiv Siene mogao približiti na samo 4 boda zaostatka.