Rimski derbi pripao Romi

U prvom ovosezonskom rimskom derbiju Roma je svladala Lazio s minimalnih 1:0, a strijelac odlučujućeg pogotka bio je Julio Baptista u 50. minuti. Dvoboj su obilježili i crveni kartoni Ledesme i Perotte.

U momčad Rome vratio se Francesco Totti i odmah se osjetila promjena. Gubitnička momčad s početka sezone uspjela je pobijediti ove godine vrlo jaki Lazio, a junak dvoboja svakako je bio Brazilac Julio Baptista, koji je u 50. minuti utakmice glavom zabio nakon asistencije Tottija.

Ostatak dvoboja obilježili su crveni kartoni. Prvog je dobio Lazijev Cristian Ledesma u 65. minuti, a revanširao mu se Romin Simone Perotta četiri minute prije kraja utakmice. Posljednji sudački zvižduk označio je početak velikog slavlja za Romine navijače, koji ove sezone nisu imali previše razloga za radost.

Bio je to 163. rimski derbi. Roma je upisala 59 pobjedu, 59 susreta je završilo bez pobjednika, dok je Lazio slavio 45 puta.

Nakon ovog poraza Lazio je izgubio korak s vodećom trojkom, Interom, Milanom i Juventusom, dok je Roma unatoč pobjedi i dalje u opasnoj zoni Serie A, no polako bježi iz nje.