Devet 'komada' ukupno

FOTO Rijeka lako svladala Vikinge, hat-trick Jahovića!

Rijeka je pobijedila Vikingur 4:0 u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Europske lige i s ukupnih 9:1 prošla u doigravanje…

Nogometaši Rijeke potvrdili su uvjerljivom pobjedom od 4-0 na Kantridi protiv Vikingura s Farskih otoka prolazak u 4. pretkolo Europske lige. U prvom dvoboju na Farskim otocima bilo je 5-1 za Riječane, koji će u petak saznati protivnika u zadnjem pretkolu.

Sjajni HAJDUK razbio ŠAHTER za play-off Europske lige!

Tudor uletio u teren od sreće, igrači treneru posvetili pobjedu

Povijesni uspjeh Splita: Vuković vodi 'crvene' prema Europskoj ligi!

Trostruki strijelac za Rijeku bio je Adis Jahović (39, 48, 64), a četvrti zgoditak je autogol gostujućeg igrača Erlinga Jacobsena (77).

Riječani su praktički već nakon prve utakmice osigurali prolaz, pa je uzvratni dvoboj na dobro ispunjenoj Kantridi predstavljao samo puku formalnost, pa je tako trener Matjaž Kek utakmicu započeo bez svojih najboljih napadača Ivana Krstanovića i Andreja Kramarića, te vratara Ivana Vargića.

Obrana Vikingura prvi puta je pala u 39. minuti kada je ubačaj s desne strane Jajala glavom dočekao Adis Jahović i pogodio donji desni kut. Tek što je počelo drugo poluvrijeme Jahović je ponovno zabio i opet glavom nakon iznimno preciznog ubačaja Borasa.

Do "hat-tricka" je Jahović došao u 64. minuti kada je primirio dugačak pas Sharbinija i ovaj puta nogomet pogodio mrežu gostiju. U 77. minuti igrač Vikingura Jacobsen je nabačaj Borasa poslijedio u vlastitu mrežu za konačnih 4-0.

Pred 6000 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Meškov iz Rusije.

Četiri hrvatska kluba u doigravanju za Europsku ligu

Sva tri hrvatska kluba - Hajduk, Rijeka i Split - prošli su treće pretkolo Europske lige, te će hrvatski nogomet u ždrijebu u petak imati čak četiri predstavnika u ovom natjecanju.

Osim Hajduka, Splita i Rijeke, u sutrašnjem ždrijebu će se naći i Dinamo, koji je ispao iz kvalifikacija Lige prvaka od Aalborga.

RIJEKA - VIKINGUR GOTA 4-0

Strijelci: 1-0 Jahović (39), 2-0 Jahović (48), 3-0 Jahović (64), 4-0 E.Jacobsen (77ag).

RIJEKA: Prskalo - Boras, Mitrović, Samardžić, Bertoša, Jajalo (Čanađija, 46), Kvržić (Kvržić, 46), Zlomislić (Jugović, 71), Jahović, Sharbini, Ajayi

VIKINGUR: Turi - Gregersen, Hansen, E. Jacobsen, H. Jacobsen, Olsen, Vatnhamar, Hansson (J. Hansen, 81), Djurhuus, Đorđević (Sorensen, 80), Justinussen (Olsen,71)

Europska liga: Rezultati 3. pretkola