dva lica riječana

Rijeka sredila Split i ostavila Dinamo četiri boda iza sebe

U posljednjem susretu 16. kola Prve HNL Rijeka je pobijedila Split 2-1 i zadržala prednost od četiri boda ispred Dinama...

Rijeka je na Rujevici ugostila Split, koji je u prošlome kolu nanio poraz Dinamu. Dvama pogocima u prvom poluvremenu Rijeka je 'utabala' put do važna tri boda, ali se krajem prvih 45 minuta i početkom nastavka zakompliciralo.

Miral Samardžić zabio je u 3., a Roman Bezjak u 38. minuti za 2:0 vodstvo Rijeke. U samoj završnici poluvremena Rijeka je imala jedanaesterac, no Marin Tomasov nije zabio. Početkom nastavka Split je smanjio preko Antonija Mršića, koji je zabio iz jedanaesterca, nakon što je prethodno Vargić skrivio isti.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, pa je tako Rijeka učvrstila svoje vodstvo na vrhu Prve HNL.

Podsjetimo da je u ranijoj utakmici Dinamo teškom mukom slavio protiv Istre 1961 s minimalnih 1:0.

Utakmicu je na stadionu Rujevica pred 5,000 gledatelja vodio Fran Jović iz Zagreba.