Crveni sve okrenuo

Rijeka preokretom izbacila Lokomotivu i izborila polufinale Kupa

Poznat je i drugi polufinalist Hrvatskog nogometnog kupa...

Nogometaši Rijeke pridružili su se Inter Zaprešiću u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa.

I dok je Inter lakoćom eliminirao trećeligaša Vinogradar, Riječani su imali puno teži posao - gostovali su kod Lokomotive u Kranjčevićevoj i trijufmfirali s 2:1, nakon što su na poluvremenu gubili.

Golom Dejana Radonjića u 19. minuti Lokomotiva je povela i kontrolirala tijek zbivanja na terenu.

Uzunijev crveni okrenuo utakmicu

Međutim, da domaćini ne odu u komfornoj situaciji na poluvrijeme pobrinuo se albanski veznjak Myrto Uzuni koji je pogibeljno startao na Stjepana Lončara, za što mu je sudac Damir Batinić pokazao izravni crveni karton.

U nastavku se priča okrenula, Rijeka je krenula u totalnu opsadu Lokomotivina gola i to joj se isplatilo u 54. minuti kada je Brazilac Heber izjednačio, a u 65. Alexander Gorgon zabio za potpuni preokret. Do kraja su igrači Igora Bišćana zadržali to vodstvo i plasirali se u polufinale.

Preostala dva polufinalista saznat ćemo u srijedu, nakon što snage odmjere Osijek i Hajduk (17:00) te Dinamo i Slaven Belupo (19:30).

Polufinalne utakmice igrat će se 24. travnja, a finale je 31. svibnja u Puli.