Braća Sharbini zabili pet komada

Rijeka pregazila Slaven, Hajduk rutinirano u Zadru

Nogometaši Rijeke na najljepši su mogući način došli do treće pozicije u prvenstvu uništivši izravnog konkurenta sa šest pogodaka na Kantridi. Hajduk je pobijedio u Zadru, a Šibenik došao do vrijedne pobjede u samo tri minute.

Derbi 28. kola odigrali su na Kantridi Rijeka i Slaven Belupo koji se zajedno sa Šibenikom bore za treću poziciju u prvenstvu i mjesto u Kupu UEFA. Domaćin je pred pet tisuća navijača pregazio goste iz Koprivnice s velikih 6:2 u jednoj odličnoj utakmici u kojoj se do pola sata prije kraja nije znalo na koju će stranu bodovi. Braća Sharbini briljirala su sa pet pogodaka, a jedan je dodao i Pamić.

Hajduk je slavio s uvjerljivih 3:0 u Zadru, no Splićani su uspjeli doći do bodova zbog ranog pogotka Ibričića koji je Zadrane malo šokirao. Domaćin je bio bolja momčad većinu utakmice, no crveni karton Ljubičića presudio je Zadru.

Šibenik je sigurni poraz u samo tri minute pretvorio u pobjedu na Šubićevcu. Vodio je Zagreb do 81. minute kada Budicin lijepim golom donosi izjednačenje domaćinu, a Rodić u 84. minuti i sva tri boda koja Šibenik ostavljaju u borbi za Europu.

Inter i Cibalija odigrali su 'nulu' u Zaprešiću, a Osijek je propustio odnijeti sva tri boda kod Croatije iz Sesveta. Varteks i Dinamo igraju večeras u 20.15.