I Rijeka lakoćom do 3. pretkola Europske lige

Nogometaši Rijeke uspjeli su nadoknaditi rezultatski minus (0-1) iz prve utakmice drugog pretkola Europske lige protiv amaterske luksmburške momčadi Differdangea i pobjedom 3-0 na Kantridi izboriti plasman dalje.

Mrežu Luksemburžana načeo je u 20. minuti Tarik Cerić koji je najbolje reagirao na ubacivanje Fernandeza iz kornera i glavom s desetak metara matirao protivničkog vratara Webera.

Već četiri minute kasnije Anas Sharbini je sjajnim udarcem s nekih 30-ak metara povećao prednost Rijeke, a treći je gol zabio Ahmad Sharbini glavom nakon kornera. Loptu je ponovo ubacio Fernandez, Anas je glavom prebacio dublje u sredinu u peterac, a ondje spretan Ahmad koji glavom postavlja konačan rezultat.

Rijekin sljedeći protivnik u trećem pretkolu Europske lige bit će ukrajinski Metalist iz Harkiva.

Europa liga, drugo pretkolo, uzvratne utakmice:

Rijeka – Differdange 3-0 (Cerić 20, Sharbini Anas 24, Sharbini Ahmad 64 / ukupni rezultat 3-1)

Slaven Belupo – Milano Kumanovo 8-2 (Poredski 24, Vručina 45, Tepurić 61, 74, Vojnović 78, 88, Gregurina 80, Jurčić 81 / Stojanović 59, Alimi 75, ukupni rezultat 12-2)
Trömso – Dinamo Minsk 4-1 (Knarvik 28, 90, Jenssen 76, Moldskred 89 / Mbananguayu 83, ukupni rezultat 4-1)