slavio i osijek

Rijeka minimalnom pobjedom vratila veliku prednost pred Dinamom

Teže od očekivanog Rijeka je slavila protiv Intera u posljednjoj utakmici 13. kola Prve HNL...

U zadnjem dvoboju 13. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke svladali Intera s 1-0 (0-0) i ponovno povećali svoje vodstvo na ljestvici ispred prvaka Dinama.

Rijeka je protiv tvrde momčadi iz Zaprešića uspjela doći do svoje 11. ovosezonske pobjede, a i dalje je jedina neporažena momčad lige. Inter je dugo odolijevao napadima Riječana, ali je u 67. minuti Franko Andrijašević nakon slobodnog udarca glavom pogodio mrežu gostiju. Bio je to i jedini pogodak na utakmici.

U ranijoj utakmici Osijek je u svom Gradskom vrtu slavio protiv Lokomotive s identičnim rezultatom, a pogodak odluke postigao je Perošević u 57. minuti.

Rijeka vodi na prvenstvenoj ljestvici s 35 bodova, šest ispred Dinama (29), osam ispred Osijeka (27) i čak 10 ispred Hajduka (25).