Odlučio gol Samardžića

FOTO Rijeci još jedan Jadranski derbi: Hajduk nemoćan i s igračem više!

U derbiju 24. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Rujevica svladala Hajduk sa 1-0 (0-0), dok je u drugom susretu igranom u subotu Lokomotiva kao gost nadigrala Osijek sa 3-1 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Miral Samardžić u 49. minuti, a domaći su minimalnu prednost sačuvali i s igračem manje nakon što je u 66. minuti zbog dva žuta kartona isključen Maleš.

Druga Rijeka sada ima 49 bodova, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, dok je treći Hajduk ostao na 42 boda.

Dvostruki strijelac za Lokomotivu u Gradskom vrtu bio je Grezda (6, 90), jedan pogodak dodao je Andrijašević (83), dok je Perošević (81-11m) nakratko vratio nadu domaćima u osvajanje boda.

Lokomotiva se ovom pobjedom bodovno izjednačila sa Splitom na četvrtom mjestu, oba sastava imaju po 36 bodova, dok je Osijek pretposljednji, deveti sa 20 bodova, 10 više od posljednjeg Zagreba.

U petak je Inter u Zaprešiću svladao Slaven Belupo sa 2-1, dok su Zagreb i Istra 1961 u Kranjčevićevoj ulici odigrali 1-1. Kolo će u nedjelju zaključiti Dinamo i Split u Maksimiru (15 sati).