Čeka Split

Dinamo odolio napadima Rijeke i izborio finale Kupa

Nogometaši Dinama izborili su finale Hrvatskog kupa nakon što su na Kantridi s Rijekom u uzvratnoj utakmici odigrali bez pogodaka...

Dinamo je slavio u prvom dvoboju s 2:1, nakon što je Rijeka na početku dvoboja povela s 1:0. Upravo je zahvaljujući tom preokretu zagrebački sastav izborio finale protiv Splita.

Naime, nijedna momčad nije uspjela postići pogodak u drugih 90 minuta polufinalnog dvoboja, pa je pobjednika odlučio susret iz Zagreba.

Najbolju priliku na utakmici imao je Fernandes, koji je u 38. minuti neometan glavom pucao s pet metara, ali je njegov udarac ispod grede izvadio Vargić.

Dinamo će 13. naslov u domaćem kupu loviti protiv Splita, koji je izbacio Hajduk u drugom polufinalu. Split je s minimalnih 1:0 slavio protiv gradskog rivala pogotkom s bijele točke.