Kakav šok za 'Elf'

'Zelena' Njemačka dobila pet komada, Španjolci bolji od Srba i Mihajlovića!

Njemačka se nije dobro provela u susjednoj Švicarskoj gdje im je pripremljen 'vatromet'.

Jedan od favorita Eura, reprezentacija Njemačke izgubila je protiv Švicarske s 5:3  na Jacob Parku u Baselu. Joachim Low neće biti sretan nakon ove utakmice. Morao je stisnuti ruku Ottmaru Hitzfeldu čija mu je mlada i poletna momčad uvalila pet komada.

Hat-trick je zabio Derdiyok, a po pogodak su dodali Lichtsteiner i Mehmedi. Za Nijemce su strijelci bili Hummels, Schurrle i Reus. Treba reći i kako su Nijemci igrali u jakom sastavu s Ozilom, Khedirom, Lahmom, Mertesackerom, Gotzeom, Kloseom i Podolskim. Nedostajli su igrači Bayerna...

Španjolci su rutinski pobijedili Srbiju s 2:0 golovima Adriana u 64. minuti te Santija Cazorle u 74. iz kaznenog udarca. Srbi su u ovom slučaju bili 'zamjena' za Hrvate s kojima će prvaci svijeta i Europe igrati treću utakmicu u skupini 18. lipnja.

I bez Barceloninih vedeta, koje su sinoć osvojile španjolski Kup kralja, Španjolci su u švicarskom St. Gallenu pobijedili  Srbiju nanijevši tako novom izborniku Siniši Mihajloviću poraz u debiju na klupi 'orlova'.

Utakmicu je obilježila gotovo totalna dominacija Španjolaca, a Srbi u 90 minuta nisu stvorili ni jednu ozbiljniji priliku da ugroze vratara Casillasa.

Španjolska je igrala u sljedećem sastavu: Casillas - Juanfran, Raul Albion, Sergio Ramos, Jordi Alba - Xabi Alonso, Bruno, Javi Navas, Santi Cazorla - Soldado, Negredo. U drugom poluvremenu još su igrali Benat, David Silva, Adrian, Dominguez, Monreal i Javi Garcia.

Portugal nije uspio zabiti Makedoncima ni s Ronaldom u sastavu. Upozorenje je to svim protivnicima Makedonije u kvalifikacijama za SP u Brazilu, a među kojima su i Hrvatska i Srbija..