Šokirao sve

Wenger, a da pružiš momku šansu? Pogledajte golčinu mladog Irca!

Fantastičan pogodak viđen je večeras u talijanskom Casaranu. Junak je mladi irski veznjak Conor Henderson...

Tamo je U-21 reprezentacija Italije ugostila vršnjake iz Irske, u sklopu posljednjeg kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Gosti su stigli vrlo motivirani, iako je utakmica bila bez rezultatskog značaja. Naime, Azzurrini su još ranije osigurali vodeće mjesto u grupi, dok je Irska odavno otpala iz svih kombinacija.

Premda su od 37. minute igrali s igračem manje zbog isključenja Williamsa, a susret su završili s devetoricom jer je pocrvenio i Forde, Irci su upisali slatku pobjedu 4:2. Šokirali su time domaće nade predvođene talentima poput El Shaarawyja, Immobilea, Marronea, Vivianija... Međutim, najveći šok Talijani, a pogotovo vratar Perin, doživjeli su u 58. minuti kada je Conor Henderson opalio s 35 metara i zabio rijetko viđenu golčinu za 3:1. Bez riječi je ostao i irski izbornik koji se uhvatio za glavu... Definitivno 'highlight' utakmice!

Inače, riječ je o 21-godišnjaku koji je rođen u Engleskoj i od malih nogu član je Arsenala. Dosad je upisao tek jedan nastup za Topnike, prošle godine u FA Cupu protiv niželigaša Leyton Orienta. Uglavnom igra za rezerve londonskog kluba, no tko zna, možda se Arsene Wenger ubrzo predomisli i pruži mu šansu...