Kvalifikacije za Rio

Venezuela šokirala Argentinu i Messija za povijest!

Gotovo prepun stadion Estadio Anzoategui u Venezueli svjedočio je povijesnoj pobjedi svoje reprezentacije nad izrazitim favoritom Argentinom u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo 2014. godine u Brazilu...

Obrambeni nogometaš Athletic Bilbaoa Fernando Amorebieta, noćas je postao heroj nacije nakon što je njegov pogodak u 61. minuti utakmice donio prvu pobjedu u povijesti reprezentacije Venezuele nad Argentinom. Lionel Messi, Gonzalo Higuain i Pablo Zabaleta nikako nisu uspijevali probiti vratara Venezuele Rennyja Vegu na samom otvaranju utakmice, a nakon toga frustracija Argentinaca rasla je iz minute u minutu.

Nogometaši Venezuele koncentrirali su se samo na kontranapade znajući da nemaju previše izgleda u otvorenoj igri protiv tehnički, ali i fizički, puno bolje Argentine. To im se isplatilo u 61. minuti nakon jednog kornera. Na ubaćenu loptu u kazneni prostor najbolje je reagirao Amorebieta koji je glavom pospremio loptu u mrežu Argentinaca. Do kraja utakmice Argentina nije više uspjela opasnije zaprijetiti vratima Venezuele koja je ostvarila veliku pobjedu, prvu u povijesti nad Argentinom, koja će ostati dugo zapamćena i od strane igrača i navijača.

U preostalim susretima igranim u noći sa utorka na srijedu, Paragvaj je uspio pogotkom Ortiza u posljednjoj minuti utakmice otkinuti bod aktualnim prvacima Copa America, koji su poveli preko Forlana u 67. minuti susreta. Kolumbija je kao gost slavila protiv Bolivije s 2-1, a pogodak za pobjedu postigao je napadač Atletico Madrida Falcao, također u 90. minuti susreta. Najuvjerljivi noćas je bio Čile koji je na svom stadionu s 4-2 bio bolji od Perua.

Južnoameričke kvalifikacije za SP 2014., 2. kolo, rezultati:

Venezuela - Argentina 1-0 (Amorebieta 61)

Čile - Peru 4-2 (Ponce 2, Vargas 18, Medel 48, Suazo 64-11m / Pizzaro 49, Farfan 60)

Bolivija - Kolumbija 1-2 (Flores 84 / Pabon 48, Falcao 90)

Paragvaj - Urugvaj 1-1 (Ortiz 90 / Forlan 67)