Kladite se pametno

Tko će na Hrvate, Rusija ili Srbija?

Rusija je natjecanje po skupinama završila na prvom mjestu, remijem protiv Italije (2:2). Gledali smo utakmicu sa oprečnim poluvremenima.

U prvom, Rusija je bila ta koja je kontrolirala utakmicu i stvarala izgledne prilike. Golovima Fukina i Sergejeva je zadovoljna otišla na odmor. Nakon sjajnog prvog poluvremena, slijedio je neshvatljiv pad u igri ruske reprezentacije. Italija je u drugom poluvremnu bila bolja momčad i može žaliti što nije došla do pobjede.

„Bila su to dva potpuno različita poluvremena. U prvom smo igrali dobro, a sve se promijenilo kada smo primili pogodak samo minutu nakon početka drugog. To je dalo krila Italiji, koja je zaigrala agresivnije. Neriješen ishod je na kraju najpravedniji, jer smo bili bolji u prvom dijelu, a Italija u drugom“, rekao je ruski izbornik Sergej Skorovič.

Rusija je naslov prvaka Europe osvojila 1999.godine. Nakon toga je dva puta stigla do finala. Oba je izgubila od Španjolske. Na ovom prvenstvu ima snažnu momčad vođenu Pulom i Cirilom, igračima Dinamo Moskve. Cirilo je klasičan napadač, a Pula je branič koji gradi igru, ima sjajan dribling i pregled. Spomenuti dvojac bio mogao obrani Srbije stvoriti velike probleme.

Srbija je u posljednjem kolu skupine D, izgubila od Portugala (1:2). Izabranici Ace Kovačevića odigrali su defanzivno puno bolju utakmicu od one protiv Azerbejdžana (9:8), u kojoj obrana kao da nije postojala. Ovaj put srpski napad nije uspio tako često probijati portugalsku obranu, napadač Bojović je većim dijelom bio potpuno odsječen od ostatka momčadi.

Srbija je na prošlom Europskom prvenstvu bila u skupini s Rusijom. Pobijedila je rezultatom 4:3 i ušla u četvrtfinale kao prvoplasirana momčad. U četvrtfinalu je izgubila od Portugala (1:5). Na ovom prvenstvu ponovila je doseg, a Kovačević je time vrlo zadovoljan:

„Srbija ima mnogo manju bazu igrača u odnosu na druge zemlje, pogotovo Rusiju i zato mislim da je plasman u četvrtfinale veliki uspjeh“, rekao je trener.

„U posljednjih pet-šest godina smo igrali često protiv Rusije. Posljednje četiri utakmice su bile vrlo tijesne. Protiv Rusije igramo uvijek dobro“, dodao je.

U sastav Srbije danas se vraća kapetan Bojan Petrićević, kojeg je trener odmarao u susretu protiv Portugala.