Dominirali cijelu utakmicu

Drmić donio pobjedu Švicarcima, Mehmedi se ozlijedio

Reprezentacija Švicarske svladala je u pripremnoj utakmici u Luzernu Jamajku s minimalnih 1-0, a otpor Jamajčana slomio je u 84. minuti Hrvat sa švicarskom putovnicom Josip Drmić...

PRATITE SVE VIJESTI UOČI SVJETSKOG PRVENSTVA U BRAZILU

Švicarcima je ovo bila prva pripremna utakmica, a Ottmar Hitzfeld zamislio je da Jamajčani budu sparing partner koji bi simulirao Honduras i tako pokazao njegovim igračima što ih otprilike čeka u tom dvoboju.

Od početka susreta Švicarska je dominirala i bila je bolji protivnik, međutim nikako nije mogla do pogotka. U prvom dijelu je gostujuća obrana bila u niz navrata na iskušenjima, ali rezultat se nije mijenjao.

Switzerland 1-0 Jamaica (Goal Josip Drmic) by footygoals-net

U drugom dijelu za loše vijesti pobrinuo se Admir Mehmedi koji je u 64. minuti morao biti zamijenjen zbog ozljede, no to nije poremetilo igru Švicaraca. Nastavili su napadati i pokušavati doći do pogotka, a on je stigao u 84. minuti. Blerim Dzemaili odlično je pronašao u kaznenom prostoru Josipa Drmića, a napadač hrvatskih korijena pogodio je za pobjedu.

Švicarska će sljedeću prijateljsku utakmicu odigrati 3. lipnja protiv Perua. (TS)