Navijači: Štimac odlazi!

'Strava i užas' u Glasgowu: Škotska i Štimac opet šokirali Hrvatsku!

Hrvatska je u Glasgowu izgubila 2:0 od Škotske u posljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2014.

SVE O UTAKMICI ŠKOTSKA - HRVATSKA

Hrvatska je izgubila 2:0 u Glasgowu. Strijelci za Škotsku bili su Snodgrass (28) i Naismith (78).

Hrvatska je prvi put u povijesti izgubila tri kvalifikacijske utakmice u jednom ciklusu, prvi put u povijesti nije pobijedila u četiri kvalifikacijske utakmice u nizu i prvi put u povijesti je triput izgubila u posljednje četiri kvalifikacijske utakmice. Igor Štimac imao je tu čast da bude izbornik u tom povijesnom pothvatu.

Ironija je namjerna, ali mislimo i opravdana. Valjda bi se s time i izbornik složio. Početak utakmice nije dao nagovijestiti što će se dogoditi. Hrvatska je sasvim solidno otvorila utakmicu, Mario Mandžukić našao se u velikoj šansi u 23. minuti, mogao je pucati, ali odlučio se za „lažnjak“, lopta mu je pobjegla i šansa je propala.

Da je Mandžukić zabio, tko zna kako bi se utakmica razvijala… Ali nije, a velike momčad ne ovise o hipotezama nego od konkretnog učinka na travnjaku. Hrvatska u ovom trenutku sigurno nije velika momčad. Škoti su poveli pet minuta kasnije. Nakon centaršuta s lijeve strane, Snodgrass je nadskočio Lovrena u petercu i glavom poentirao. Taj isti Snodgrass zabio je pobjednički pogodak i u Zagrebu.

Hrvatska je pokušala odmah uzvratiti, opet se u šansi našao Mandžukić, ali napadač Bayerna nije bio precizan. U drugom dijelu gledali smo izjednačenu utakmicu. U 65. minuti najveću šansu za izjednačenje imao je Eduardo, koji je ušao u drugom dijelu. Kranjčar je sjajno proigrao Eduarda koji prolazi vratara, ali dao je prejak for, otišao je previše ukoso i pogodio vanjski dio mreže.

Treba li Štimac otići s klupe hrvatske reprezentacije prije play-offa?

Ukupno glasova:

Sedam minuta kasnije sumnjiv jedanaesterac za Škotsku. Vida je napravio prekršaj na Anyau, a veliko je pitanje je li bio prekršaj. Pletikosa je obranio udarac Bannana, ali Naismith utrčava pokraj skamenjene hrvatske obrane i nakon odbijanca šalje loptu u mrežu. Nakon drugog pogotka Škotske, Hrvatska se potpuno raspala. Prava je sreća da Škotska do kraja utakmice nije postigla još koji pogodak.

Tijek utakmice: Škotska - Hrvatska 2:0

90' Kraj utakmice.

80' Izašao je Mandžukić, ušao je Jelavić.

73' GOOOOL!!! Pletikosa je obranio udarac Bannana, ali Naismith je utrčao i odbijanac pospremio u mrežu.

72' Jedanaesterac za Škotsku. Vida je napravio prekršaj na Anyau.

68' Kranjčar je izašao, ušao je Perišić.

65' Velika šansa za Hrvatsku. Kranjčar je sjajno proigrao Eduarda koji prolazi vratara, ali dao je prejak for, otišao je previše ukoso i pogađa vanjski dio mreže.

62' Kranjčar je pucao, lopta je otišla u korner.

59' Kranjčar je oštro centrirao, McGregor izbija. Suđen je prekršaj na vrataru.

58' Slobodan udarac za Hrvatsku. Srna je pogodio živi zid. Korner za Hrvatsku.

54' Modrić je pucao s distance točno u vratara.

53' Opasno ubacivanje iz kornera Pletikosa je riješio boksanjem.

47' Bannan je iz slobodnog udarca pucao preko gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Vukojević je dobio žuti karton.

45' Kraj prvog poluvremena.

40' Šansa za Hrvatsku. Srna je centrirao s desne strane, Mandžukić puca iz prve, ali lope se odbija od zemlje preko grede.

39' Ružni povici s tribina na račun hrvatskog izbornika. Hrvatski navijači vrijeđaju Štimca.

35' Modrić je dobio udarac u gležanj. Ukazana mu je pomoć i vratio se na travnjak.

33' Lovren je glavom pucao točno u vratara.

31' Nova šansa za Hrvatsku. Snodgrass je pogodio stativu. Čini se da je Pletikosa malo dodirao loptu.

28' GOOOOL!!! Škotska je povela! Strijelac je Snodgrass, a asistent Mulgrew. Nakon centašuta s lijeve strane, Snodgrass je nadskočio Lovrena u petercu i glavom poentirao.

23' Velika šansa za Mandžukića. Strinić je centrirao, Škoti su loše reagirali, lopta je došla do Mandžukića koji je mogao pucati, ali odlučuje se za "lažnjak" i gubi korak...

15' Prva prijetnja Škota. Naismith je pucao preko grede.

12' Na dobar centaršut Srne, Kalinić je zamalo zakasnio.

11' Hrvatska dominira posjedom lopte, ali za sada nema izrazitih šansi.

4' Kalinić je zaprijetio škotskim vratima dvaput u jednoj minuti. Prvo iz blizine, a iskosa s lijeve strane, a potom s distance.

1' Utakmica je počela.

Početna postava:

Hrvatska: Pletikosa - Vida, Ćorluka, Lovren, Strinić - Srna, Vukojević, Modrić, Kranjčar - Mandžukić, Kalinić

Škotska: McGregor - Hutton, Hanley, Martin, Mulgrew - Anya, Bannan, Brown, Morrison - Naismith, Snodgrass