Estonija profitirala

Srbija se remijem dovela u neugodnu situaciju uoči utakmice sa Slovenijom

Iznimno zanimljiva je situacija u skupini C u kojoj je Italija već ranije osigurala prvo mjesto.

No, traje borba za drugo mjesto, a u petak je "kiksala" Srbija, ako se tako može okarakterizirati rezultat 1-1 u Beogradu protiv Italije. Na tom ogledu je već u 2. minuti za Italiju zabio Marchisio, igrač Juventusa, koji je prije samo šest dana zabio dva pogotka u derbiju Serije A Juventusa i Milana (2-0). Izjednačio je Ivanović u 26. minuti.

No, taj remi je iskoristila Estonija koja je pobijedila Sjevernu Irsku u gostima 2-1, te sada Estonija na drugom mjestu ima bod više od Srbije. Vasiljev je zabio oba pogotka za Estoniju, no ta je reprezentacija svoje odradila u kvalifikacijama. Oni sada moraju čekati rezultat utakmice Slovenije i Srbije u utorak. Svaki rezultat osim pobjede Srbije Estonce ostavlja na mjestu do Italije, ali treba reći da Slovencima, pak, taj susret nema nikakvog pravog rezultatskog značaja.