Srbi razočarali

Wales šokirao Škote, Belgija razbila Srbiju usred Beograda!

U kvalifikacijskoj skupini A važne pobjede upisali su Belgija i Wales...

Belgija je ozbiljno uzdrmala snove Siniše Mihajlovića i njegovih izabranika. Iako bez Fellainija, Belgijci su usred Beograda slavili 3:0, golovima Bentekea, De BruyneaMirallasa.

Srbi su imali blagu dominaciju u početku dvoboja, ali u 34. minuti je Kevin De Bruyne nabacio s desnog krila, a Christian Benteke je pored dva domaća braniča glavom pogodio za 0:1.

U 68. minuti je Mousa Dembele s desne strane proigrao De Bruynea koji je izbio sam pred Željka Brkića i udvostručio prednost gostiju. U prvoj minuti sudačke nadoknade Dries Mertens je asistirao Jelavićevom suigraču iz Evertona Kevinu Mirallas za konačnih 0:3.

Wales je pak preokretom u samoj završnici utakmice u Cardiffu pobijedio Škotsku s 2:1.

Velšani su nakon dva ogleda u skupini bili bez boda, a dugo se činilo da će tako ostati i nakon večerašnjeg ogleda. No, onda se ukazala najveća zvijezda domaće reprezentacije, Tottenhamov krilni nogometaš Gareth Bale koji je s dva pogotka u zadnjih deset minuta donio domaćima veliko slavlje.

Nakon asistencije Stevena Fletchera goste je u 27. minuti u vodstvo doveo James Morrison. Zanimljivo, prije ove utakmice, Škotska nije izgubila 27 puta zaredom kad je imala prednost na poluvremenu. No, svemu jednom dođe kraj, pa je tako i momčad Craiga Leveina ostala na kraju praznih džepova.

Bale je u 80. minuti, nakon prekršaja Shauna Maloneyja, izborio penal koji je sam i realizirao, da bi u 89. minuti sjajno zabio s otprilike 25 metara za konačnih 2:1.

Podsjetimo, Wales će u utorak u 4. kolu skupine A gostovati kod Hrvatske u Osijeku, dok Škotska gostuje kod Belgije. (TS)

Tijek utakmice: Srbija - Belgija 0:3 (Benteke 34', De Bruyne 68', Mirallas 90')

90' Završena je utakmica. Belgija je pobijedila Srbiju 3:0.

90' GOOOL!!! Nova brza kombinacija Belgije - Vertonghen je prizemno ubacio s lijeve strane, a Mirallas iz blizine matirao Brkića. Istina, moguće je da se napadač Belgije nalazio u zaleđu.

76' De Bruyne je iz neposredne blizine propustio pospremiti odbijanac u mrežu.

72' Tadić je pucao iz okreta, ravno u ruke Courtoisa.

68'  GOOOL!!! Chadli je lijepo gurnuo u prostor za De Bruynea koji je izašao sam pred Brkića i mirno pogodio za 2:0.

64' Chadli je ubacio s lijeve strane, a Benteke glavom pucao preko vrata.

54' Opet je probao Hazard, ovaj puta sa 16 metara u ravnini gola, no završilo je u bloku.

51' Dugo je trajala gužva u kaznenom prostoru gostiju, nakon čega su Belgijci izveli sjajni kontranapad. Benteke je slijeva vratio u sredinu za De Bruynea koji fantastično gura Hazarda u čistu šansu. Ofenzivac Chelseaja bio je previše opušten i njegov atraktivni pokušaj pročitao je vratar Brkić.

48' Zoran Tošić je zdesna izašao sam pred Courtoisa, no pucao je katastrofalno i neprecizno.

47' Kolarov je lukavo pucao iz slobodnog udarca, ali u vanjsku mrežu.

46' Počeo je nastavak susreta.

45' Završeno je prvo poluvrijeme.

34' GOOOL!!! De Bruyne je lijepo ubacio s desne strane, a Benteke s pet metara glavom matirao nemoćnog Brkića.

33' Biševac je silovito opalio iz voleja nakon jednog ubačaja. Otišlo je tik uz vratnicu.

30' Opasni slobodni udarac gostiju, no Brkić je odbio loptu.

2' Zoran Tošić je pogodio vratnicu. Velika prilika Srbije na samom otvaranju dvoboja.

1' Utakmica je počela.

0' Izašli su službeni sastavi.

Srbija: Brkić - Ivanović, Nastasić, Biševac, Kolarov - Mijailović, Ignjovski - Tošić, Tadić, Marković - Đuričić.

Belgija: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vermaelen, Vertonghen - Witsel, Dembele - De Bruyne, Chadli, Hazard - Benteke.

Tijek utakmice: Wales - Škotska 2:1 (Bale 81' (11m) i 89' / Morrison 27')

90' Završena je utakmica. Wales je pobijedio Škotsku 2:1.

89' GOOOL!!! Novi pogodak Balea za potpuni preokret Walesa.

81' GOOOL!!! Gareth Bale je pogodio iz jedanaesterca.

27' GOOOL!!! Škotska je povela pogotkom Jamesa Morrisona.

Wales: Price - Davies, Williams, Blake, Gunter - Ledley, Vaughan - Allen, Ramsey, Bale - Morison.

Škotska: McGregor - Hutton, Berra, Caldwell, Fox - Morrison, D. Fletcher, Brown, Commons - Maloney - S. Fletcher.