Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
Soldado zabio u 87. minuti

Španjolci jedva do pobjede u Gruziji, Capellova Rusija deklasirala Izrael

Pogotkom Javiera Soldada u 87. minuti utakmice u Tbilisiju aktualni su europski i svjetski prvaci, nogometaši Španjolske, pobijedili Gruziju 1-0 u svojemu prvom kvalifikacijskom dvoboju za SP u Brazilu 2014. godine...

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Sraz u okviru skupine I riješila je kombinacija suigrača iz Barcelone, Pedra Rodrigueza i Cesca Fabregasa, koji su u klasičnoj Barceloninoj akciji priredili gol Valencijinu napadaču. Bio je to njegov prvi pogodak za Španjolsku u natjecateljskim utakmicama.

Soldado je inače bio jedini nogometaš u postavi Vicentea del Bosquea koji nije osvojio naslov europskih prvaka u Kijevu prvog srpnja. Fabregas je pak postao najbolji asistent u španjolskoj reprezentaciji od 2006. godine. Bilo mu je ovo 16. dodavanje za pogodak.

Španjolskoj je ovo bila 19. uzastopna pobjeda u kvalifikacijama za velika natjecanja: deset su ostvarili u kvalifikacijama za SP u Južnoj Africi, a osam kvalificirajući se na završnicu Europskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini.


Israel - Russia footyroom.com by footyroom

Drugu sigurnu pobjedu u F-skupini ostvarili su Rusi koji su pod ravnanjem Fabija Capella na gostovanju u Izraelu slavili 4-0 pobjedu. Aleksandr Keržakov je zabio dva pogotka. (TS) 

SP kvalifikacije Europa
Skupina A
Srbija Wales 20:30
Belgija Hrvatska 20:45
Škotska Makedonija 21:00
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Belgija 1 1 0 0 3
2. Hrvatska 1 1 0 0 3
3. Srbija 1 0 1 0 1
4. Škotska 1 0 1 0 1
5. Makedonija 1 0 0 1 0
6. Wales 1 0 0 1 0
Sljedeće utakmice
12.10. Srbija Belgija
12.10. Wales Škotska
12.10. Makedonija Hrvatska
Skupina B
Bugarska Armenija 1:0
Italija Malta 20:45
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Bugarska 2 1 1 0 4
2. Armenija 2 1 0 1 3
3. Italija 1 0 1 0 1
4. Danska 1 0 1 0 1
5. Češka 1 0 1 0 1
6. Malta 1 0 0 1 0
Sljedeće utakmice
12.10. Češka Malta
12.10. Bugarska Danska
12.10. Armenija Italija
Skupina C
Švedska Kazakhstan 20:30
Austrija Njemačka 20:35
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Njemačka 1 1 0 0 3
2. Irska 1 1 0 0 3
3. Austrija 0 0 0 0 0
4. Švedska 0 0 0 0 0
5. Kazakhstan 1 0 0 1 0
6. Farski Otoci 1 0 0 1 0
Sljedeće utakmice
12.10. Farski Otoci Švedska
12.10. Kazakhstan Austrija
12.10. Irska Njemačka
Skupina D
Rumunjska Andora 4:0
Turska Estonija 3:0
Mađarska Nizozemska 20:30
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Rumunjska 2 2 0 0 6
2. Mađarska 1 1 0 0 3
3. Nizozemska 1 1 0 0 3
4. Turska 2 1 0 1 3
5. Estonija 2 0 0 2 0
6. Andora 2 0 0 2 0
Sljedeće utakmice
12.10. Nizozemska Andora
12.10. Estonija Mađarska
12.10. Turska Rumunjska
Skupina E
Cipar Island 1:0
Norveška Slovenija 2:1
Švicarska Albanija 20:30
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Albanija 1 1 0 0 3
2. Švicarska 1 1 0 0 3
3. Island 2 1 0 1 3
4. Norveška 2 1 0 1 3
5. Cipar 2 1 0 1 3
6. Slovenija 2 0 0 2 0
Sljedeće utakmice
12.10. Slovenija Cipar
12.10. Albanija Island
12.10. Švicarska Norveška
Skupina F
Izrael Rusija 0:4
Sjeverna Irska Luksemburg 20:45
Portugal Azerbajdžan 21:15
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Rusija 2 2 0 0 6
2. Portugal 1 1 0 0 3
3. Azerbajdžan 1 0 1 0 1
4. Izrael 2 0 1 1 1
5. Luksemburg 1 0 0 1 0
6. Sjeverna Irska 1 0 0 1 0
Sljedeće utakmice
12.10. Rusija Portugal
12.10. Luksemburg Izrael
16.10. Izrael Luksemburg
Skupina G
Bosna i Hercegovina Latvija 4:1
Slovačka Lihtenštajn 20:15
Grčka Litva 20:45
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Bosna i Hercegovina 2 2 0 0 6
2. Grčka 1 1 0 0 3
3. Slovačka 1 0 1 0 1
4. Litva 1 0 1 0 1
5. Latvija 2 0 0 2 0
6. Lihtenštajn 1 0 0 1 0
Sljedeće utakmice
12.10. Lihtenštajn Litva
12.10. Slovačka Latvija
12.10. Grčka Bosna i Hercegovina
Skupina H
San Marino Crna Gora 20:30
Poljska Moldavija 20:45
Engleska Ukrajina 21:00
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Engleska 1 1 0 0 3
2. Poljska 1 0 1 0 1
3. Crna Gora 1 0 1 0 1
4. Ukrajina 0 0 0 0 0
5. San Marino 0 0 0 0 0
6. Moldavija 1 0 0 1 0
Sljedeće utakmice
12.10. Moldavija Ukrajina
12.10. Engleska San Marino
16.10. Poljska Engleska
Skupina I
Gruzija Španjolska 0:1
Francuska Bjelorusija 21:00
  Utk. Pob. Ner. Izg. Bod.
1. Francuska 1 1 0 0 3
2. Španjolska 1 1 0 0 3
3. Gruzija 2 1 0 1 3
4. Finska 1 0 0 1 0
5. Bjelorusija 1 0 0 1 0
Sljedeće utakmice
12.10. Finska Gruzija
12.10. Bjelorusija Španjolska
16.10. Bjelorusija Gruzija

 

Nastavi čitati

Nastavi čitati