Strijelac Kačaniklić

Sjajna asistencija Ibrahimovića za pobjedu Švedske!

Švedska je pobijedila Makedoniju 1:0, a Bjelorusija Estoniju 2:0 u prijateljskim utakmicama...

Švedska nogometna reprezentacija pobijedila je u Malmöu Makedoniju s 1-0 u prijateljskoj utakmici.

Šveđani su pogodak postigli u 39. minuti. Zlatan Ibrahimović sjajno se probio po lijevoj strani i ubacio prema Alexanderu Kačanikliću, kojem nije bilo teško s pet metara glavom naciljati loptu u mrežu.

Makedonska reprezentacija pretrpjela je dva poraza od Hrvatske u kvalifikacijskoj A skupini za Svjetsko prvenstvo.

U drugoj prijateljskoj utakmici odigranoj u ponedjeljak, Bjelorusija je u Tallinu slavila kod Estonije 2-0 golovima Putsile u 31. i Rodionova u 81. minuti. (TS)