Prvo na Talijane

Silva otkrio: Želimo biti prvi na svijetu kojima je to uspjelo

Španjolski nogometni izbornik Vicente del Bosque izrazio je malu zabrinutost zbog "trome" izvedbe svoje momčadi u završnoj provjeri uoči Eura, pripremnom dvoboju protiv Kine...

Iako je "furija" slavila 1-0 kasnim golom Davida Silve iz 85. minute, Del Bosque nije mogao biti zadovoljan prikazanim.

''Bili smo sporiji nego inače. Oni su nam ostavljali malo prostora, a mi smo bili tromi. Ali znali smo da će Kinezi biti snažni protivnici u borbi za loptu. Nisu se samo branili dobro, nego su i uzvraćali i stvarali nam neugodnosti'', komentirao je Del Bosque.

''Ali u drugom dijelu igrali smo s više igrača u napadu, igrali smo brže i sigurnije i Kinezi su imali više razloga za zabrinutost. Dominirali smo igrom u drugom dijelu i skoro cijelo vrijeme igrali na njihovoj polovici.''

Posebno su Del Bosquea zadovoljili nastupi Barceloninih zvijezda.

''Vrlo sam zadovoljan Piqueom, Xavijem, Iniestom i posebno Busquetsom. Oni koji su se kasnije priključili stigli su u dobrom stanju i dobro su se prilagodili.''

Strijelac jedinog gola Silva bio je jedan od pet španjolskih igrača koji su odigrali svih 90 minuta, a nakon susreta je rekao:

''U prvom dijelu bilo smo malo spori, ali na kraju smo stvorili dovoljno prilika i zabili gol za pobjedu. Nadamo se da ćemo biti 100% spremni za Italiju jer znamo da će oni sigurno biti. Želimo ispisati povijest i postati prva reprezentacija koja je osvojila tri uzastopna velika natjecanja, ali znamo da će biti teško jer svaka reprezentacija ima mogućnost da nam oteža stvari.''(TS)