Najveća pobjeda

Prije točno 15 godina Hrvatska razbila Njemačku i šokirala svijet!

Na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj 1998. godine Hrvatska je u četvrtfinalu pobijedila Njemačku s 3:0.

Amerikanci 4. srpnja slave Dan nezavisnosti, a Hrvati ovaj datum nikad neće zaboraviti zbog jednog od najvećih sportskih uspjeha u svojoj povijesti. Na stadionu Gerland u Lyonu Hrvati su razbili Nijemce s 3:0 i preko prvaka Europe stigli do polufinala s Francuzima.

Na kraju je Hrvatska bila treća, nakon nesretnog poraza od domaćina u polufinalu i nove velike pobjede, one protiv Nizozemske za treće mjesto.

Robert Jarni torpedirao je Nijemce u sudačkoj nadoknadi prvog dijela utakmice nakon što je Worns zaradio crveni karton zbog grubog nasrtaja na Davoru Šukeru. Onda je Goran Vlaović u 80. minuti matirao Kopkea, a pobjedu je potvrdio Šuker pet minuta kasnije.

Na Gerlandu, a posebno u cijeloj Hrvatskoj zavladalo je kolektivno ludilo. Bila je to vjerojatna najveća pobjeda hrvatske reprezentacije u povijesti.

Sastav Hrvatske (3-5-2): Ladić - Šimić, Štimac, Bilić - Stanić, Jarni, Soldo, Asanović, Boban - Vlaović, Šuker

Ušli: Robert Prisinečki i Kruno Jurčić

Trener: Ćiro Blažević

Koja je najveća pobjeda Hrvatske u povijesti?