Trenutno prvi, ali...

Portugal dobio Ruse, Ronaldo ih propustio dotući

U posljednjem susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koji se igrao ovog petka Portugal je na domaćem terenu s 1:0 pobijedio Rusiju.

Strijelac jedinog zgoditka bio je Helder Postiga, koji je u devetoj minuti poentirao nakon asistencije Miguela Velosa i gurnuo svoju momčad na vrh ljestvice s 14 bodova.

Portugal je ukupno gledano bio bolja momčad od Rusije, a svih je 90 minuta odigrao i Cristiano Ronaldo koji je imao dvije sjajne šanse, u 48. i 88. minuti, ali su obje ostale neiskorištene.

Drugoplasirani Rusi imaju dva boda, ali i dvije utakmice manje zbog čega i unatoč ovom porazu ostaju prvi favoriti za prvo mjesto.

Treći je Izrael s 11 bodova i jednom utakmicom manje od Portugala.