Pogledajte golčinu

Neviđen gol s 40 metara koji je Srbiju treći put zaredom ostavio bez Eura!

Izbornik nogometne reprezentacije Srbije Vladimir Petrović nakon poraza u odlučujućoj utakmici od Slovenije 1-0 za neuspjeh okrivio nedostatak sreće...

U susretu na stadionu Ljudski vrt u Mariboru u 10. kolu skupine C Slovenija je slavila 1-0 golom Vršiča u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Bio je to nevjerojatan pogodak s oko 40 metara sličan onom kojeg je na Svjetskom prvenstvu 2002. Ronaldinho zabio engleskom vrataru Davidu Seamanu. Dakle, teška pogreška vratara Srbije Jorgačevića koji je pogrešno procijenio let lopte, a koja je uz pomoć grede završila u mreži.

Poslije poraza u Mariboru Petrović se požalio novinarima:

''Mi smo naravno sami krivi i poraz ide na našu dušu, ali odigrali smo izuzetno tešku utakmicu protiv Italije u petak, a danas stvarno nismo imali sreće. Primili smo gol s 40 metara, a promašili smo i penal'', izjavio je nakon utakmice u Ljudskom vrtu srpski izbornik i pohvalio igru suparnika.

''Puno je lakše igrati kada nemate opterećenja kao što su danas odigrali Slovenci. Ovo je po meni njihova najbolja partija u kvalifikacijama. Igrali su bez straha i dobro nas namučili'', rekao je Petrović.

Nogometna reprezentacija Srbije neplasmanom na Euro 2012. propustit će treće uzastopno Europsko prvenstvo.

Srpski nogometaši Nemanja Vidić i Dejan Stanković dali su naslutiti da je utakmica protiv Slovenije u možda bila i posljednja reprezentativna za njih dvojicu.

''Vrijeme je za promjenu generacije i da neki stariji igrači kažu zbogom reprezentaciji'', rekao je branič Manchester Uniteda Nemanja Vidić.

''Igrao sam mnogo puta za reprezentaciju, ali sada je vrijeme da se okrenem svojim obavezama u Interu'', izjavio je Dejan Stanković nakon poraza.

Stanković je dosad skupio 102 nastupa za Srbiju, dok je Vidić dres nacionalne izabrane vrste odjenuo 56 puta.