Pojavio se Charisteas

Pogledajte kako je Grčka došla do preokreta u Gruziji i izborila Euro

Grčka je preokretom u utakmici s Gruzijom došla do prvog mjesta u našoj kvalifikacijskoj skupini i izborila direktan plasman na EP u Poljskoj i Ukrajini.

Susret koji se igrao u Tbilisiju obilovao je prigodama i na kraju velikim preokretom gostiju koji su na kraju bili bolji s 2-1, te su na taj način osigurali prvo mjesto u skupini F i izravan plasman na Europsko prvenstvo.

Inače, Gruzijci su poveli iz slobodnog udarca Targamadzea u 19. minuti, kada je u biti centaršut prošao kroz grupu igrača ispred grčkog vratara, odskočila i prevarila ga te završila u mreži. Obje momčadi su promašile nekoliko dobrih prigoda, a u posljednjih 15 minuta nakon što je grčki izbornik Fernando Santos bacio sve karte na napad gosti su ipak došli do preokreta. Prvo je Fotakis dalekometnim udarcem poravnao u 79. minuti, da bi Charisteas donio radost i plasman na Euro najzaduženijoj europskoj naciji. Treba spomenuti kako su Grci oba pogotka dali u situaciji kada je Gruzija imala igrača manje na terenu. Ozlijeđen je bio jedan igrač Gruzije, a oni su već ranije napravili tri izmjene.

U preostaloj utakmici u našoj skupini koja nije imala nikakvog rezultatskog značaja Izrael je postigavši po jedan gol u svakom poluvremenu, na gostovanju s 2-0 pobijedio Maltu.