Gdje je Stipe?

Plete ekskluzivno za Novu TV o problemu vratara u Hrvatskoj i pucanju penala

Mnogi su se pitali gdje je Stipe Pletikosa? Što se njim događa? Rekao nam je sve…

Prvi golman reprezentacije, Stipe Pletikosa odahnuo je u ruskom Rostovu. Ima stalnu minutažu, u dobroj je formi i uspješno brani. Što očekuje od najvažnije utakmice Euro kvalifikacija? Ekskluzivno za Novu TV, s njim je razgovarao Željko Vela.

Prvo malo o onome što nas čeka u petak. Što ako u Pireju u 80. minuti bude 0:0 ili 1:1?

''A treba onda što duže ležati na terenu i odugovlačiti vrijeme'', rekao je kroz smijeh trenutno prvi vratar hrvatske reprezentacije Stipe Pletikosa, a onda se uozbiljio.

''Očekujem jednu utakmicu koja neće biti atraktivna. Grci nisu takav protivnik koji to može ponuditi. Oni imaju taj jedan specifičan stil igre.''

Nakon neslavne epizode u Londonu, gdje skoro uopće nije branio kao treći vratar Tottenhama, povratak u Rusiju vratio mu je samopouzdanje.

''U Rusiji sam napravio veliko ime i najbitnije je da me tamo cijene.''

Javnost kao da nije dovoljno upoznata s njegovom formom. Često se pojavljuju pitanja zašto Bilić forsira Pletikosu koji pak za reprezentaciju uvijek bude na nivou.

''Ne volim govoriti o sebi, nisam osoba koja se voli hvaliti, a u Rusiji sam bio daleko od očiju javnosti jer se ta liga kod nas toliko ne prenosi. Nisam jedan od onih koji voli zvati novinare i javljati im kako sam bio dobar i kako sam dobro branio'', objasnio je Stipe.

Mnogi smatraju kako hrvatska nogometna reprezentacija ima problem s vratarima. Da to nije jedna od jačih pozicija u momčadi.

''Stalno se potencira neki problem s vratarima, ali mislim da tog problema nema. Ne znam kad je netko od naših napravio neki veći kiks. Ima i mlađih vratara koji dolaze i s te strane Hrvatska može biti stvarno mirna.''

Na kraju je Pletikosa priznao kako je spreman i pucati 11-erac za reprezentaciju. Uostalom, po tome je bio i poznat dok je branio u Hajduku.

''Usudio bih se pucati penal. Tu je bitna samo koncentracija i hladnokrvnost, a sad je hvala Bogu u ovom trenutku imam'', kaže hrvatski vratar intervjuu za Novu TV.