Novi Zeland pao

Petarda i u drugoj utakmici: I Meksiko milimetar od Brazila

Poput nogometaša Urugvaja tako su i nogometaši Meksika praktički već poslije prvih 90 minuta dokvalifikacija osigurali prolaz na Svjetsko prvenstvo iduće godine u Brazil.

Pobijedio je Meksiko, na domaćem stadionu Azteca, Novi Zeland sa čak 5:1, pa bi uzvratna utakmica idućeg tjedna vrlo lako mogla biti samo formalnost.

Novozelanđani su se uspješno branili tijekom prvih pola sata igre, a onda je obrana popustila. Načeo ju je u 32. minuti Paul Aguilar, a do kraja poluvremena je na 2:0 povisio Raul Alonso Jimenez.

Dva je pogotka u drugom dijelu postigao Oribe Peralta za 4:0, dok je iskusni nekadašnji igrač Barcelone Rafa Marquez u 84. minuti zabio i peti pogodak za Meksikance.

Već u sljedećem napadu strijelac počasnog gola za goste bio je Chris James, koji će u konačnici malo značiti za reprezentaciju Novog Zelanda.

Mexico 5-1 New Zealand (All Goals) 13... by ourmatch

Dokvalifikacije za Svjetsko prvenstvo:

Meksiko - Novi Zeland 5:1 (Aguilar 32, Jimenez 40, Peralta 48, 80, Marquez 84 / James 85)

Jordan - Urugvaj 0:5 (Pereira 22, Stuani 42, Lodeiro 69, Rodriguez 78, Cavani 90+2)