Deschamps može zahvaliti Llorisu

Petarda Engleza, mučenje Francuza i Portugalaca!

Izbornik nogometne reprezentacije Francuske, Didier Deschamps, startao je pobjedom u prvoj službenoj utakmici na klupi "trikolora". S minimalnih 1-0 slavila je Francuska u Helsinkiju protiv Finske, u prvom susretu kvalifikacija za SP u Brazilu 2014. godine...

Jedini pogodak na susretu postigao je Abou Diaby u 20. minuti prvog dijela, a Deschamps osvajanje tri boda može zahvaliti isključivo vrataru Hugu Llorisu koji je obranio nekoliko jako teških lopti finskih nogometaša do kraja susreta.

Francuzi su se ovom pobjedom priključili Gruziji na vrhu ljestvice skupine I, koja je u ranije odigranom susretu identičnim rezultatom slavila na svom travnjaku protiv Bjelorusije.

Moldova 0-5 England (Group H) by goalsarena2012

Na odličan su način kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazil otvorili i Englezi, koji su s 5-0 u gostima slavili protiv Moldavije. S dva pogotka Franka Lamparda i jednim Jermainea Defoea reprezentacija Roya Hodgsona imala je na poluvremenu prednost od 3-0, a konačnih 5-0 u nastavku susreta u Zimbruu postavili su James Milner u 74., odnosno Leighton Baines u 84. minuti.

U istoj su skupini, u Podgorici, Crna Gora i Poljska podijelili bodove odigravši 2-2. Gosti su poveli nakon svega šest minuta igre preko Blaszczykowskog (jedanaesterac), a preokret su do kraja poluvremena kreirali Drinčić u 27., odnosno Vučinić u trećoj minuti sudačke nadoknade. Konačan rezultat u 10. minuti nastavka postavio je Mierzejewski.

U skupini F Portugal se morao dobro pomučiti da upiše tri boda protiv slabašnog Luksemburga (2-1). Poveli su domaćini u "nesretnoj" (za Portugal) 13. minuti preko Da Mote. Slavlje domaćih navijača trajalo je svega 15 minuta kada je Cristiano Ronaldo poravnao na 1-1, na asistenciju kolege iz madridskog Reala Fabija Coentraa. Recimo i da je Ronaldo, za razliku od situacije u klubu, proslavio pogodak u nacionalnom dresu. Preokret je u devetoj minuti nastavka kreirao Helder Postiga nakon asistencije Joao Moutinha.

U skupini G Grčka je preokretom slavila protiv Latvije u Rigi 2-1. Poveli su domaćini u 42. minuti prvog dijela iz jedanaesterca, ali su Grci u nastavku preko Spiropoulosa (57) i Gekasa (70) preokrenuli rezultat u svoju korist, te upisali tri važna boda na startu kvalifikacija.

U istoj skupini Litva i Slovačka odigrali su u Viljnusu 1-1. Domaćine je u vodstvo doveo Žaliukas u 18. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Sapara u 41. na asistenciju Hamšika.

Kvalifikacije za SP, 1. kolo:

skupina F:

Rusija - Sjeverna Irska 2-0 (Fajzulin 30, Širokov 78-11m)

Azerbajdžan - Izrael 1-1 (Abisov 65 / Natcho 50)

Luksemburg - Portugal 1-2 (Da Mota 13 / Ronaldo 28, Helder Postiga 54)

skupina G:

Lihtenštajn - Bosna i Hercegovina 1-8 (Christen 61 / Misimović 26, 31, Ibišević 33, 40, 83, Džeko 46, 64, 81)

Latvija - Grčka 1-2 (Cauna 42-11m / Spiropoulos 57, Gekas 70)

Litva - Slovačka 1-1 (Žaliukas 18 / Sapara 41)

skupina H:

Moldavija - Engleska 0-5 (Lampard 3-11m, 29, Defoe 32, Milner 74, Baines 84)

Crna Gora - Poljska 2-2 (Drinčić 27, Vučinić 45+3 / Blaszczykowski 6-11m, Mierzejewski 55)