Kvalifikacije za SP

Okazaki u 89. spasio Japance u Omanu

Nogometni reprezentativci Japana nastavljaju marširati s uspjehom kroz azijske kvalifikacije za odlazak na Svjetsko prvenstvo kojem će 2014. godine domaćin biti Brazil...

U ogledu 5. kolu skupine B, na gostovanju kod Omana, Japan je pobijedio 2-1, no treba reći da je momčad koju vodi Talijan Alberto Zaccheroni došla do pobjede tek u 89. minuti golom Shinjija Okazakija.

Poveo je Japan u 20. minuti preko Kiyotakea i nakon toga se uljuljkao u vlastito vodstvo. Čuvali su Japanci pogodak prednosti, a onda su u 77. minuti primili nespretni pogodak. Ahmed Ano je iz slobodnog udarca uputio prizemni udarac u suprotni kut japanskih vratiju. Lopta je prošla kraj mnogo nogu, a traljavo je reagirao japanski vratar Kawashima i kumovao tom pogotku.

Ipak, do kraja se Japan oporavio od šoka, a četvrtu pobjedu u petoj utakmici mu je osigurao Okazaki. Iako ima utakmicu više Japan već sada ima osam bodova viška u odnosu na drugoplasiranu Australiju.