Ispraćeni zvižducima

Nizozemci šokirani u 93. minuti u Amsterdamu: 'Skupina smrti' bez pobjede

Zanimljivo je bilo i u posljednjim subotnjim prijateljskim utakmicama.

Nisu se samo Nijemci crvenjeli nakon prve pripremne utakmice za Euro. Nakon što su Švicarci "izbušili" Elf, još jedan od glavnih favorita za naslov europskog prvaka, Nizozemska, poskliznula se u zagrijavanju za EP.

Od Oranja je u Amsterdamu bolja bila Bugarska s 2:1. Poveli su izabranici Berta van Marwijka preko Robina van Persieja u 45. minuti, no gosti su u nastavku potpuno preokrenuli rezultat. Prvo je Popov zabio u 50. s bijele točke za 1:1, a onda je Nizozemce u 93. šokirao Micanski pogotkom za 2:1.

Zanimljivo, iz tzv. skupine smrti na Euru, nitko danas nije upisao pobjedu. Osim Nizozemske i Njemačke, poraz je ubilježila i Danska (od Brazila 1:3), dok je Portugal remizirao s Makedonijom (0:0).

Bolje sreće bio je Roy Hodgson i njegova Engleska. U svom izborničkom debiju na klupi Albiona Hodgson je slavio u Oslu 1:0, a pogodak za premijerni trijumf donio mu je napadač Manchester Uniteda Ashley Young koji je jednu kontru u 9. minuti pretvorio u pogodak, pokazalo se, prvi i posljednji na utakmici. U drugom dijelu Norvežani su imali terensku dominaciju, ali to nisu znali pretvoriti u šanse i golove.

Od ostalih zanimljivijih rezultata Slovenija je odigrala 1:1 s Grčkom, Češka je pobijedila Izrael 2:1, a Turska je kod kuće izgubila od Finske 3:2.(Agencija VLM)