Nova blijeda partija

Nisu samo naši u 'banani': Ronaldo promašio penal, Turska nokautirala Portugal!

Portugalci predvođeni Cristianom Ronaldom nisu mogli imati neuvjerljiviju uvertiru u Euro na kojem će zaigrati u "skupini smrti" zajedno sa Nizozemskom, Njemačkom i Danskom.

Nakon što su prije tjedan dana odigrali tek 0-0 protiv Makedonije, sada su izabranici Paula Benta poraženi kod kuće od Turske.

Bio je Portugal dominantna momčad, kako u posjedu lopte (58%), tako i udarcima prema golu (27-5), ali Turci su koristili svoje prilike. Dvama golovima napadača Toulousea Umuta Buluta vodila je Turska 2-0 nakon 52 minute igre. U 57. minuti smanjio je Nani na asistenciju Ronalda, a u 64. minuti dosuđen je jedanaesterac za Portugal nakon prekršaja Emrea Belozoglua nad Miguelom Lopesom. Izvođač je bio Ronaldo, ali je udarac s bijele točke Realove zvijezde u donji desni kut pročitao i obranio Volkan Demirel.

U samoj završnici susreta u 88. minuti postignut je i četvrti gol i to nakon zbrke u portugalskoj obrani. Ricardo Costa je pri šeprtljavom pokušaju izbijanja lopte napucao suigrača Pepea neposredo pred gol-crtom, pa se defenzivcu Reala pripisuje autogol. (TS)

Pripremne utakmice:

Danska - Australija 2-0 (Agger 32-11m, Bjelland 68)

Poljska - Andora 4-0 (Obraniak 13, Lewandowski 37, Blaszczykowski 39-11m, Wasilewski 77)

Portugal - Turska 1-3 (Nani 57 / Bulut 35, 52, Pepe 88-ag)

Engleska - Belgija 1-0 (Welbeck 37)

Nizozemska - Sjeverna Irska 6-0 (Van Persie 11, 29, Sneijder 15, Afellay 37, 52, Vlaar 78)