Estonci šokirali Slovence

Nijemci prvi izborili Euro, kiks Kranjčara uoči zahuktale Engleske!

Nogometna reprezentacija Njemačke deklasirala je pred više od 53.000 navijača u Gelsenkirchenu Austriju 6-2 u utakmici A-skupine kvalifikacija za Europsko prvenstvo iduće godine.

Isto su Nijemci izborili kao prva momčad u kvalifikacijama nakon osme pobjede u osmom nastupu. Na vodećem ih mjestu nitko više ne može prestići

Dva je pogotka za momčad Joachima Löwa zabio Mesut Özil, a po jedan Miroslav Klose, Lukas Podolski, Andre Schürrle i Mario Götze. Za Austrijance su pogodili Marko Arnautović i Martin Harnik.

U srazu iste skupine Turska je u Istanbulu jedva pobijedila (2-1) Kazahstan golom Atleticova veznjaka Arde Turana iz slobodnog udarca u šestoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Nervozni Hiddinkovi nogometaši promašili su 11-erac (Burak Yilmaz) u 62.minuti, te u sudačkoj nadoknadi, neposredno prije gola, dobili crveni karton (Selçuk).

Engleska nogometna reprezentacija slavila je na gostovanju kod Bugarske s 3-0, te se izdvojila na vrhu skupine G.

Wayne Rooney, nogometaš Manchester Uniteda koji je u posljednje vrijeme u vrlo dobroj golgeterskoj formi, postigao je dva pogotka u trijumfu svoje momčadi, dok je treći djelo obrambenog igrača Garyja Cahilla. Englezi nisu odigrali ništa posebno, ali su bili vrlo efikasni kada bi se našli pred suparničkim vratima. Pet puta su Englezi pucali prema golu Bugara i čak 60 posto lopti je završilo iza leđa vratara Nikolaja Mihajlova. Engleska je sada sama na vrhu skupine G sa tri boda više od Crne Gore koja je poražena na gostovanju kod Walesa.

Nogometaši hrvatskog izbornika Cice Kranjčara dozvolili su Walesu da upišu prve bodove u kvalifikacijama za Euro 2012. godine. Velšani su poveli preko Stevea Morisona u 29. minuti utakmice, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. Aaron Ramsey povisio je u 50. na 2-0, a do kraja utakmice Stevan Jovetić uspio je ublažiti poraz.

Ovim porazom Crnogorci su se doveli u nezgodnu poziciju jer do kraja kvalifikacija imaju još samo dvije utakmice i to protiv Engleske u Crnoj Gori i protiv Švicarske u gostima. Crna Gora ima šest bodova više od Švicarske, ali ima i utakmicu više, te još već spomenuto gostovanje u posljednjem kolu kvalifikacija u listopadu.

Nogometaši Estonije, Italije i Srbije upisali su minimalne gostujuće pobjede u utakmicama C-skupine.

Najšokantnija je ona Estonaca protiv Slovenije u Ljubljani. Bilo je 2-1 za goste kojima je to već drugi veliki gostujući skalp u kvalifikacijama nakon što su prije nešto manje od godine dana u Beogradu pobijedili Srbiju 3-1.

Gol odluke Purje je zabio u 81. minuti, samo četiri minute nakom što je Tim Matavž, novi napadač PSV-a, izjednačio na 1-1.

Slovenci su ovim porazom praktički ostali bez izgleda za nastup na Euru. Da bi eventualno izborili drugo mjesto, trebala bi ima najprije pobjeda protiv Italije u Firenci, pa potom i protiv Srbije u Ljubljani.

Italija će pak u utorak u Firenci pobjedom pokušati izboriti nastup u Poljskoj i Ukrajini kao prvoplasirana momčad u skupini. U petak su igrači Cesarea Prandellija minimalno slavili na Farskim Otocima. Gol za konačnih 1-0 Antonio Cassano zabio je u 11. minuti.

Srbija je do 11. boda u skupini došla 1-0 pobjedom kod Sjeverne Irske u Belfastu.