Sjajno drugo poluvrijeme

Nevjerojatno: Evo zašto moćna Njemačka nije uspjela pobijediti Poljsku

Nogometne reprezentacije Poljske i Njemačke odigrale su bez pobjednika 2-2 u prijateljskoj utakmici u Gdansku koja je ponudila dosta mirno prvo, ali vrlo žustro i zanimljivo drugo poluvrijeme...

Poljaci, koji su ponudili odličnu predstavu, dva puta su vodili, ali su se na kraju ipak morali zadovoljiti samo s 'jednim bodom' protiv selekcije koja je već osigurala plasman na Europsko prvenstvo, jer je u svojoj kvalifikacijskoj skupini dobila svih 8 utakmica.

Robert Lewandowski zabio je u 55. minuti gol za prvo vodstvo domaće selekcije, ali je Toni Kroos izjednačio 13 minuta kasnije iz penala. Glowacki je u 81. minuti bio isključen (drugi žuti) zbog prekršaja na Götzeu. Poljaci su svejedno još jednom poveli u 90. minuti, kada je Blaszczykowski iskoristio kazneni udarac. No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade je Cacau na ubacivanje Müllera iz blizine poentirao za konačnih 2-2.

Međutim, velike zasluge za dvostruko vodstvo Poljaka i remi protiv Nijemaca ima vratar Arsenala Wojciech Szczesny koji je branio čuda. Neke od njegovih obrana definitivno vrijedi pogledati više puta…