breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
Upozorenje Hrvatima

Naši protivnici Irci pobijedili susjede: Džeko i društvo pali u Dublinu!

U Dublinu je reprezentacija Bosne i Hercegovine 'glumila' Hrvatsku.

Kao što su po Bilićevoj želji Estonci trebali biti naš test za Irsku, tako su susjedi iz BiH testirali našeg prvog protivnika na Euru. U Puli je sve prošlo prema našim željama, no u Dublinu je BiH pala u posljednjih 15-20 minuta utakmice. Irska je pobijedila s 1:0 golom Shanea Longa u 78. minuti.

Do tada Irske nije bilo nigdje veći dio utakmice tj. do posljednjih 15 do 20 minuta. Igrač moskovskog Spartaka Aiden McGeady zamijenio je nakon prvih 45 minuta dotad najboljeg Irca na terenu Damiena Duffa. Upravo je on bio glavni pogon domaćina u završnici. Ubacio je prvo Waltersu koji je pogodio prečku u 73. minuti, pa je pucao s 20 metara, a onda je i asistirao strijelcu Longu.

Talijan Giovanni Trapattoni bio je zabrinut veći dio utakmice jer BiH je bila bolja momčad na terenu. Imao je i igrač Dinama Mehmet Alispahić prigodu za izjednačenje, ali je pucao pored gola. Mogao je poraz biti i veći da je Andrews zabio u 90. Minuti. Begović je spasio novi gol Iraca.

Na kraju su Irci slavili iako nisu oduševili, no pokazali su još jednom ono što smo već znali. Njihova najveća snaga je to što kod njih nema predaje te su vrlo opasni iz prekida. S druge strane Džeko i društvo nisu znali oplemeniti veći posjed lopte. Diktirali su tempo na sredini terenu, ali nisu ostvarili slavlje protiv Iraca. Nadamo se da će hrvatski nogometaši ipak uzdignutih ruku izaći iz meča s njima 10. lipnja u Poznanu.