Nema ni najmanje sumnje

'Možemo se pouzdati u Španjolce da će pobijediti Hrvate'

Veznjak talijanske nogometne reprezentacije Thiago Motta bio je među onima koji nisu očajavali nakon remija (1-1) protiv Hrvatske u 2. kolu skupine C Eura u Ukrajini i Poljskoj...

Motta je već unaprijed upisao pobjedu "azzurra" protiv Irske u posljednjem kolu, kao i pobjedu Španjolaca nad Hrvatskom. Scenarij je to koji bi odveo Španjolce i Talijane u drugi krug, nauštrb 'Bilić boysa'.

''Poznajemo ih (Španjolce, op.a.), znamo da će pokušati pobijediti. Nemam ni najmanje sumnje u to. Mi smo svi profesionalci na Euru'', rekao je Motta za RAI, upitan za mišljenje o susretu Španjolske i Hrvatske u 3. kolu.

Potom je veznjak PSG-a komentirao utakmicu protiv Hrvatske.

''Propustili smo prilike koje smo stvorili u prvom poluvremenu i nismo uspjeli zaključiti utakmicu. Ali nogomet je tekav i sada počinjemo razmišljati o sljedećoj utakmici iako znamo da Irska neće biti laka.''

Branič Juventusa i talijanske nogometne reprezentacije Giorgio Chiellini je nakon utakmice priznao svoju krivicu kod izjednačujućeg pogodka Marija Mandžukića.

Na ubačaj Ivana Strinića s lijevog boka, Chiellini je bio loše postavljen. Lopta ga je preletjela, a Marijo Mandžukić je na drugoj vratnici bio nemilosrdan egzekutor.

''Napravio sam grešku kod pogotka Hrvata. Ostavio sam previše prostora Mandžukiću. On je sjajno primio loptu i zabio, ali ja sam mu trebao biti bliže'', izjavio je talijanski branič nakon susreta u Poznanju.

''Čak i protiv Španjolske smo imali vodstvo koje smo na kraju ispustili. Kada na ovakvom natjecanju protivniku pružite i najmanju šansu on će vam zabiti. U drugom poluvremenu protiv Hrvatske stajali smo preblizu vlastitom golu i to nas je koštalo'', smatra Chiellini. (TS)

Dragi navijači na Euru ili u domovini, šaljite nam svoje fotografije navijanja, slavlja i podrške hrvatskoj reprezentaciji na moj.report@novatv.hr. Najbolje ćemo objaviti na našem portalu.