Preokret Rumunja

'Mali vatreni' protiv Češke za četvrtfinale Eura

Na Europskom prvenstvu u futsalu u Hrvatskoj, u četvrtak su odigrane nove dvije utakmice. U onoj nama zanimljivijoj u A skupini, Rumunjska je u Splitu pobijedila Češku s 3-1…

Pobjeda Češke ili neodlučeni ishod gurnuli bi hrvatsku reprezentaciju u četvrtfinale i prije posljednjeg ogleda u skupini protiv Češke jer je, podsjećamo, Hrvatska u uvodnoj utakmici svladala Rumunje s 2-1.

Iako je Češka protiv Rumunjske povela u 8. minuti pogotkom Beleja, Rumunji su napravili preokret. Golovima koje su postigli Dobre u 17., Ignat u 34. i Matei u 37. minuti, Rumunjska je osigurala pobjedu 3-1 koja joj je osigurala plasman u četvrtfinale.

Hrvatska će u subotu protiv Češke tražiti svoju vizu za četvrtfinale, do kojeg može čak i s porazom od jednog gola razlike.

U skupini B u Zagrebu, Ukrajina je uvjerljivom pobjedom protiv Slovenije 6-3 osigurala prolaz u četvrtfinale, dok su Slovenci, koji su prethodno izgubili od Španjolske sa 4-2, završili svoj nastup, te se s trećeg prvenstva vraćaju kući bez ijednog boda.

Ukrajina je protiv Slovenije već u 17. minuti vodila s 4-0, kasnije i sa 6-1, te je mirno privela utakmicu kraju. Protiv Španjolske će u subotu igrati za prvo mjesto u skupini.