Furiozni susjedi

Ludi start Bosanaca: 'Osmica' i hat-trick Džeke i Ibiševića!

Bosanski nogometaši ostvarili su premijeru iz snova u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, koje će se za dvije godine održati u Brazilu...

Premda Lihtenštajn nije suparnik od kojeg treba strahovati, pobjeda od čak 8-1 protiv bilo koga je za veliki respekt. Osam golova je Bosna i Hercegovina utrpala na stadionu u Vaduzu, a samo su se tri nogometaša upisala u strijelce.

>> Večer za pamćenje: Edin Džeko ušao u povijest BiH!

Prividni je mir trajao sve do 26. minute, a onda je krenula bosanska oluja prema vratima domaćeg golmana Jehlea. Od tada, pa do kraja poluvremena, Lihtenštajn je primio - četiri pogotka. Prva dva je zabio Zvjezdan Misimović, a druga dva Vedad Ibišević. Čekao se naravno i Edin Džeko, a on je eksplodirao u nastavku. Zabio je sljedeća tri pogotka za BiH, a sve je zaokružio novim golom Ibišević.

U kompletnoj dominaciji Bosanaca potkrao se i pogodak domaće reprezentacije. U 61. je Christen potpisao taj počasni gol.

Recimo da je u "istočnom derbiju" skupine I Gruzija s 1-0 pobijedila Bjelorusiju. (TS)

Kvalifikacije za SP, 1. kolo:

skupina C:

Kazahstan - Irska 1-2 (Konjsbaev 37 / Keane 89-11m, Doyle 90)

skupina F:

Rusija - Sjeverna Irska 2-0 (Fajzulin 30, Širokov 78-11m)

Azerbajdžan - Izrael 1-1 (Abisov 65 / Natcho 50)

skupina G:

Lihtenštajn - Bosna i Hercegovina 1-8 (Christen 61 / Misimović 26, 31, Ibišević 33, 40, 83, Džeko 46, 64, 81)