Novi prvak Afrike

Libija u transu: Pogledajte veliko slavlje u Tripoliju!

Libija je u finalu Afričkog kupa nacija pobijedila Ganu 4:3 nakon jedanaesteraca...

Nogometaši Libije novi su prvaci Afrike. Oni su do naslova stigli pobjedom nakon jedanaesteraca 4:3 protiv Gane. Nakon regularnih 90 minuta, kao ni nakon produžetaka golova nije bilo.

U lutriji jedanaesteraca Libijci su odlično krenuli i poveli 3:0, međutim sljedeća dva udarca s bijele točke su promašili što su Ganci iskoristili i izjednačili na 3:3. Ipak, u šestoj seriji za Libiju je pogodio Eltrbi, dok je kod Gane promašio Joshua, pa je slavlje Libije u Južnoj Africi moglo početi.

U utakmici za treće mjesto Nigerija je golom Obiozora u 85. minuti pobijedila Zimbabve 1:0. Treba istaknuti kako su Nigerijci od 18. minute imali igrača više nakon isključenja Mambarea. (Agencija VLM)