Kvalifikacije za EP U17

Mladi Vatreni u golijadi protiv Turske osigurali prvo mjesto

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija, sastavljena od igrača do 17 godina starosti, osvojila je prvo mjesto u skupini 12 kvalifikacija za Europsko prvenstvo…

U posljednjoj utakmici kvalifikacijskog turnira izabranici Ivana Gudelja su u Imotskom svladali Tursku s 4-3. Hrvatske kadete je u vodstvo u 13. minuti doveo Robert Murić, ali 12 minuta kasnije je izjednačio Mert Öztürk. Samo dvije minute nakon toga Hrvatskoj je prednost vratio Ivan Fiolić, a do poluvremena su naši nogometaši poveli i s 3-1 pogotkom Ante Roguljića.

Turgay Gemicibaşi je smanjio turski zaostatak u 63. minuti, ali Anton Krešić je sedam minuta kasnije vratio Hrvatsku na plus dva. Konačnih 4-3 postavio je u 76. minuti Mahmuthan Acar.

Mladi Hrvati su ovime osvojili prvo mjesto u skupini s maksimalnih devet bodova iz tri utakmice. Plasirali su se u elitnu rundu kvalifikacija u kojoj će 28 reprezentacija biti raspoređeno u sedam skupina, a samo će pobjednici osigurati nastup na EP-u u Slovačkoj sljedeće godine.

Osim Hrvatske, iz kvalifikacijske skupine 12 se u elitnu rundu plasirao i Izrael koji je u petak u Sinju pobijedio Kazahstan sa 6-2. (TS)