EP u futsalu

Italija 'preokrenula' Tursku, Ricardinho spektakularno zabio za Portugal

Na Europskom prvenstvu u futsalu kojem je domaćin Hrvatska u srijedu su odigrane prve utakmice u skupinama C i D...

Italija je u Spaladium Areni s 3-1 svladala Tursku, dok je Portugal u zagrebačkoj Areni bio bolji od Azerbajdžana s 4-1.

Talijani, europski prvaci iz 2003. godine, slavili su dvama pogocima Luce Ippolitija i jednim Gabriela Lime. Imali su "azzurri" premoć na terenu, čak 20 udaraca prema vratima u odnosu na šest turskih, no ipak su morali stizati zaostatak budući da su Turci, debitanti na europskim smotrama, poveli već u drugoj minuti golom Yasina Erdala.

Italija je, očekivano, do kraja uspjela pronaći put do pobjede. Ippolito je izjednačio u sedmoj minuti, potom u 30. donio vodstvo svojoj momčadi, da bi Lima zaključio priču u 37. minuti.

Portugal je u Zagrebu već nakon tri i pol minute vodio s 2-0 nakon pogotka Cardinala i autogola Felipea. Rajab Farajzade je u sedmoj minuti smanjio na 2-1, ali pokazalo se da je to bio jedini gol Azerbajdžana u srijedu. Portugalci su do kraja učinili svoju pobjedu uvjerljivijom zahvaljujući zgodicima Marinha u 26. i Ricardinha u 38. minuti. Moramo istaknuti kako je Ricardinho postigao doistga spektakularan pogodak. Samo zbog toga je vrijedilo doći u zagrebačku Arenu koju je sinoć pohodilo oko 2.500 tisuće ljudi.

EP u futsalu, 1. kolo:

Skupina C
Italija - Turska 3-1 (Ippoliti 7, 30, Lima 37 / Erdal 2)

Skupina D
Portugal - Azerbajdžan 4-1 (Cardinal 3, Felipe 4 - ag, Marinho 26, Ricardinho 38 / Farajzade 7)