Vratili se iz minusa

Osovina Rebić-Livaja: Marko donio jako važan bod protiv Uzbekistana!

Hrvatska nogometna reprezentacija do 20 godina remizirala je s Uzbekistanom 1:1.

U drugoj utakmici skupine F SP-a u Turskoj Hrvatska i Uzbekistan odigrali su 1:1.

Nakon pobjede protiv Urugvaja u 1. kolu izabranici Dinka Jeličića su i protiv Uzbekistana tražili tri boda s kojima bi osigurali plasman u osminu finala. Na koncu su se morali zadovoljiti samo bodom, ali i to je ishod s kojim su došli na prag drugoga kruga.

Hrvatska milimetar od prvog mjesta

Naime, u osminu finala plasirat će se dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine, te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije, a Novi Zeland u skupini F nakon dva kola nema ni boda na kontu i više ne može prestići Hrvatsku. Upravo protiv Novozelanđana naši mladi nogometaši igraju u subotu u 3. kolu.

Hrvatska je bolje otvorila današnji dvoboj u Bursi, ali u 24. je minuti Uzbekistan došao do vodstva. Nakon slobodnog udarca s desne strane Maksimilian Fomin je prenio loptu glavom, a Sardor Rahmanov ju je iz blizine gurnuo u mrežu.

Na izjednačenje je Hrvatska čekala do 65. minute. Ovaj je put slobodan udarac bio na lijevoj strani, Ante Rebić je ubacio loptu u šesnaesterac, a Marko Livaja pobjegao čuvarima i lakoćom zabio iz neposredne blizine za konačnih 1:1.